гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Д-димер

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка системи гемостазу

Загальна характеристика

Д-димер - маркер тромбоутворення і фібринолізу, є кінцевим продуктом деградації фібрину. Визначення Д-димеру дозволяє виявити активацію системи згортання, а також інтенсивність патологічних процесів, що протікають з фібринолізом.

Показання для призначення

1. Діагностика тромботичних станів (тромбоз глибоких вен - тест виключення, легенева емболія, ДВЗ-синдром). 2. Ускладнений перебіг вагітності (гестоз, прееклампсія, діабет, захворювання нирок). 3. Моніторинг тромболітичної терапії.

Маркер

Маркер тромбоутворення і фібринолізу.

Клінічна значущість

1. Діагностика внутрішньосудинного згортання крові і фібринолізу (ДВЗ-синдром) у поєднанні з клінічною інформацією та іншими даними лабораторних досліджень (кількість тромбоцитів, фібриноген, час згортання крові, протромбіновий час, АЧТЧ).
2. Виключення діагнозу гострої легеневої емболії або тромбозу глибоких вен у поєднанні з клінічними даними і високий ризик захворювання.

Склад показників:

Д-димер

Метод: Імунотурбідіметричний
Діапазон вимірювань: 0.19 - 35.2
Одиниця виміру: Міліграм фібрін-еквівалентних одиниць

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 0,55

                                  
0 - 130Р
< 0,55

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Не вживати алкоголь. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. За 15 хвилин посидіти,відпочити. Безпосередньо перед обстеженням виключити фізичні навантаження та стреси. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-Cit. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з цитратом натрію, 3,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Тромболітична терапія
 • Антикоагулянти

Інтерпретація:

 • Первинний або вторинний фібриноліз; при тромболітичній терапії з тканинним активатором плазміногену; тромботичний стан, включаючи тромбоз глибоких вен, легеневу емболію, артеріальну тромбоемболію, дисеміноване внутрішньосудинне згортання; кризи закупорки судин при серповидно-клітинній анемії; вагітність (особливо післяпологовий період); злоякісні новоутворення; хірургічні втручання.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому