гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Інфекції в період вагітності. Виявлення стрептококу групи В

16.05.2017
Фото - Інфекції в період вагітності. Виявлення стрептококу групи В

Інфекції в період вагітності, які можуть передаватися від матері плоду заслуговують на значну увагу, так як становлять потенційний ризик зараження плода або новонародженого і можуть призводити до небажаних наслідків. Окрім того, діагностика інфекцій під час вагітності має певні особливості за рахунок асимптоматичного перебігу більшості материнських інфекцій або неспецифічності ознак і симптомів.

Стрептокок групи В (СГВ, GBS, Streptococcus agalactiae) – викликає важкі захворювання новонароджених та становить небезпеку для певних пацієнтів інших вікових груп.

Встановлено, що СГВ у 30% вагітних жінок можна виявити в піхві і часто в уретрі їх статевих партнерів. Не дивлячись на те, що СГВ може зустрічатися як частина нормальної мікрофлори кишечника жінки, колонізація ними урогенітального тракту вагітної являє значну небезпеку для плода за рахунок можливості виникнення висхідної інфекції. Існує достовірний зв'язок носійства СГВ в піхві не тільки з раннім інфікуванням новонароджених (сепсис, пневмонія та менінгіт), а й з передчасними пологами, передчасним відходженням навколоплідних вод, сечовою інфекцією у вагітних, розвитком хоріоамніоніта під час пологів, ендометритом. 

У США, Канаді та країнах Європи прийняті регламентовані Національні програми профілактики і лікування СГВ-інфекцій, обов'язкові для виконання всіма медичними установами.  

З 01.05.17 р. МЛ ДІЛА впроваджує нове дослідження «Виявлення Стрептококу групи В (streptococcus agalactiae)з чутливістю до антибіотиків».

Своєчасне виявлення вагітних, позитивних на наявність стрептококу групи В та тих, які мають фактори ризику щодо збільшення імовірності інфікування новонародженого

дозволяє

провести в/в антибіотикопрофілактику з початком пологової діяльності

та

попередити раннє інфікування новонародженого стрептококом групи В:

  • у 89% випадках, якщо перша доза антибіотикопрофілактики була дана за дві або більше годин до народження дитини;
  • у 72% випадках, якщо перша доза антибіотикопрофілактики була дана менш ніж за дві години до народження дитини або інтранатально мала місце лихоманка.

Правила підготовки: за 24 години виключити використання інтровагінальних та ректальних медикаментозних препаратів, перед взяттям біоматеріалу не проводити туалет зовнішніх статевих органів. 

Взяття біоматеріалу виконується з двох точок: нижня третина піхви і наступна - rectum, оцінюється загальний результат.

Виявлення стрептококу групи В проводиться культуральним методом з визначенням чутливості до антибіотиків.

Термін виконання дослідження: 6 днів (Київ), 7,5 днів (Регіони).    

Адекватна оцінка ризику інфікування новонародженого стрептококом групи В дозволить істотно скоротити можливість розвитку ускладнень і забезпечити успішний результат вагітності.

 

Література: 
1. Australasian society for infectious diseases, 2014 
2. Antibiotic Prevention for Maternal Group B Streptococcal Colonization on Neonatal GBS-Related Adverse Outcomes: A Meta-Analysis, Shunming Li, Jingya Huang, 2017.
3. Early onset Group B Streptococcal disease Queensland clinical guidelines, 2016
4. Влияние стрептококков группы B, колонизирующих урогенитальный тракт беременных, на течение и исход беременности / Оганян К.А., Зациорская С.Л., Аржанова О.Н., Савичева А.М. – Санкт-Петербург, 2014
5. Дайджест профессиональной медицинской информации. Врожденные и перинатальные инфекции: предупреждение, диагностика и лечение. / Catherine S. Peckham. - № 1 (4). – 2008.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому