гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Комплекс №41 "Діагностика цукрового діабету 2 типу"

clock icon Термін виконання: 16 год.
940 грн

Діагностичний напрямок

Оцінка стану вуглеводного обміну

Загальна характеристика

Відповідно до вимог АDA для діагностики цукрового діабету застосовується визначення рівня глюкози у плазмі венозної крові, оцінка рівня глікованого гемоглобіну.

 Інсулінорезистентність це стан втрати чутливості м’язової, жирової й печінкової тканин до інсуліну, що проявляється розвитком порушеної толерантності до глюкози та цукрового діабету 2 типу. Інсулінорезистентність провокує розвиток порушень жирового обміну (дисліпідемії), артеріальної гіпертензії, ожиріння, ішемічної хвороби серця. Для визначення рівня інсулінорезистентності застосовується розрахунковий індекс – індекс НОМА. 

С-пептид характеризує інсулінпродукуючу функцію підшлункової залози.

Показання для призначення

Диференціальна діагностика цукрового діабету 2 типу

Маркер

НвА1с - Критерій ретроспективної оцінки рівня глікемії.
С-пептид - Маркер оцінки функціональної активності бета-клітин підшлункової залози.
Індекс НОМА-Маркер оцінки інсулінорезистентності

Клінічна значущість

Комплекс призначений для діагностики та моніторингу ефективності лікування цукрового діабету 2 типу, інсулінорезистентності та інсулінпродукуючої функції підшлункової залози.


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Погодити з лікарем проведення натщесерце і / або після навантаження глюкозою, їжею. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/ЕДТА HBA1C. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-F. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з фторидом натрію, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: при доставці до лабораторії довше, ніж 20 годин, відібрати плазму у 2 епендорфи.

Інтерференція:

 • НвА1с - Карбаміліруванний гемоглобін (у пацієнтів з уремією), гідрохлортіазид, індапамид, морфін, пропранолол.
  «Хибне підвищення" може бути обумовлено високою концентрацією фетального гемоглобіну HbFМ (гемоглобіну новонароджених). Норма фетального гемогл
 • НвА1с - «Хибне зниження» має місце при гострих та хронічних геморагіях, а також при станах, пов'язаних зі зменшенням життя еритроцитів (гемолітична анемія або інші гемолітичні хвороби, серповидноклітинна анемія, вагітність, гемоглобінопатії).
  С-пептид -С-пептид -Інсулінотерапія.
  Індекс НОМА -бета-адреноблокатори, етанол, фуросемід, фенобарбітал, аспарагіназа, кальцитонін, хлорпропамід, циметидін, клофібрат, діазоксид, етакринова кислота, метформін, ніфедипін, фенітоїн.

Інтерпретація:

 • Підвищення глюкози крові, глікованого гемоглобіну свідчить про предіабет, явний цукровий діабет, підвищення індексу НОМА відповідає підвищенню резистентності до інсуліну і підвищеному ризику розвитку або явному цукровому діабету 2 типу і серцево-судинних захворювань.

 • НвА1с -1. Гіпоглікемія.
  2. Гемолітична анемія
  3. Кровотечі.
  4. Переливання крові.
  С-пептид - Інсулінзалежний цукровий діабет (1тіпу) Штучна гіпоглікемія внаслідок введення інсуліну, радикальна операція на підшлунковій залозі
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому