Загальна характеристика
Молекулярно-генетичне дослідження спрямоване на ідентифікацію патогенних варіантів у гені POLE- одному з ключових генів, залучених у патогенез раку ендометрію.
Ультрамутантний (POLE-мутантний) підтип карцином ендометрію - підтип з мутаціями у гені ДНК-полімерази епсилон (POLE). Мутації в гені POLE призводять до того, що фермент не працює належним чином, що в свою чергу призводить до накопичення помилок у ДНК клітини, що з часом може призвести до розвитку раку.
Пухлини з мутаціями POLE мають дуже високе навантаження мутацій (tumor mutation burden, TMB), що називається ультрагіпермутованим фенотипом, що асоціюється з чутливістю пухлини до імунотерапії анти-PD1/PD-L1 інгібіторами.
Визначення POLE-мутованого статусу має прогностичне та предиктивне значення, що є критично важливим для стратифікації пацієнтів і вибору оптимальної терапевтичної тактики відповідно до сучасної молекулярної класифікації раку ендометрію. POLE-мутантний підтип складає 5-15% випадків карцином ендометрію.
Досліджувані мутації, виявлені в пухлинній тканині (FFPE), не дозволяють виключити їх можливий спадковий (germline) характер. Разом з тим, аналіз пухлинного матеріалу не призначений для оцінки спадкового онкогенетичного ризику.
Для визначення спадкового статусу необхідне окреме дослідження ДНК по периферичній крові (або іншому непухлинному матеріалу).
Спадкові мутації в гені POLE можуть призвести до синдрому поліпозу, асоційованого з дефіцитом вичитування полімерази (Polymerase Proofreading-Associated Polyposis, PPAP). Цей синдром характеризується помірною кількістю (зазвичай 30-100) поліпів у товстій кишці та прямої кишці, та підвищеного ризику розвитку колоректального раку (>20% протягом життя).
Що входить до складу (показники та що є нормою)
Склад показників:
- P286R (c.857C>G)
- S297F (c.890C>T)
- V411L (G>C) (c.1231G>C)
- V411L (G>T) (c.1231G>T)
- A426V (c.1277C>T)
- P436R (c.1307C>G)
- M444K ( c.1331T>A)
- A456P (c.1366G>C)
- S459F (c.1376C>T)
- A465T (c.1393G>A)
- A465V (c.1394C>T)
Тип біоматеріалу та способи взяття:
| Тип БМ | ||||
|---|---|---|---|---|
| зразок тканини |
Правила підготовки
зразок тканини
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження


