Знижка 10% при оплаті онлайн

×
гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 21:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 21:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 21:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №220 "Ендокринні причини безсоння"

Повернутися
Фото - Комплекс №220 "Ендокринні причини безсоння"

Загальна характеристика

Порушення сну може бути наслідком впливу одного або комбінації чотирьох факторів: 

  • зовнішні фактори: зміна місця проживання, зміна часового поясу, шум/температура/вологість повітря
  • ліки або речовини: стимулятори (кофеїн), певні препарати (ципрофлоксацин, глюкокортикоїди, передозування тироксину) інші
  • психологічні розлади: тривога, депресія, стрес
  • медичні стани: кашель, задишка (легенева, серцева недостатність), шлуново-стравоходний рефлюкс, менопауза, закладеність носа, нічні позиви до сечовипускання, біль, порушення роботи ендокринної системи.

Відповідно, для правильного лікування необхідним є усунення причини порушення сну.

Кому рекомендовано пройти обстеження:   людям із порушенням сну для виключення ендокринної причини його розладів.

Дослідження, які входять до складу комплексу:

  • Тиреотропний гормон (ТТГ)
  • Соматомедин С (ІФР-1)
  • Мелатонін у слині
  • Кортизол (у слині) вільний

Комплекс включає 4 гормони. Дослідження їх рівня дозволяє провести оцінку порушень роботи ендокринної системи як причини порушень сну.

Результати досліджень дозволять призначити правильне та ефективне лікуванння, в залежності від виявленої ендокринної причини.

Тиреотропний гормон допоможе виявити порушення функції щитоподібної залози: зниження функції (гіпотиреоз) може бути причиною надмірної сонливості, надлишок гормонів (тиреотоксикоз) може викликати безсоння.

Соматомедін С у дорослих при зниженні рівня (може виникнути внаслідок травм, інсульту, пухлин голови) призводить до неефективності сну та постійного відчуття невиспаності, незалежно від тривалості сну.

Мелатонін у слині, зібраний вночі (близько 3.00) дозволить виявити дефіцит мелатоніну (гормону сну) та прийняти рішення щодо призначення препарату гормона Мелатонін

Кортизол у слині вільний, зібраний ввечері близько 23.00 допоможе виявити порушення циркадних ритмів.

Біоматеріал для дослідження: кров з вени, слина.

ВАЖЛИВО! для кожного дослідження (мелатонін і кортизол) необхідно окремий контейнер  Sarstedt Cortisol-Salivette з вказанням часу збирання слини. Преаналітичні етапи для цих 2-х досліджень, що включають в себе контейнер Sarstedt Cortisol-Salivette та повну вартість Комплексу необхідно завчасно сплатити в будь-якому відділенні ДІЛА.

Кров з вени здається в день доставки біоматеріалу слина.

*Вартість комплексів на регулярній основі до 15% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.

Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.

Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 3 доби Виключити ангіографію з контрастом Флуоресцеїн. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Виключити гострі і загострення хронічних процесів (запальні, інфекційні та ін.), будь-яке підвищення температури.

слина (кортизол)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 2 доби Припинити прийом препаратів біотину, полівітамінів, біодомішок для волосся, нігтів, шкіри. За 1 годину не палити. За 30 хвилин Не вживати їжу та напої. Виключити чистку зубів щіткою або ниткою. Видалити помаду, бальзам для губ. За 5 хвилин Прополоскати ротову порожнину холодною водою. Виключити обстеження при загостренні захворювань порожнини рота. Погодити з лікарем препаратів мелатоніну. Важливо: Необхідно заздалегідь придбати контейнер в відділенні МЛ «ДІЛА» та сплатити повну вартість дослідження. Час збору слини вказує лікар. Після взяття слини контейнер підписати: дата, ПІБ, вказати час взяття слини. Примітки: у вкладенні.

слина

Правила доставки біоматеріалів

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
зі знижкою до 10%
Комплекс №220 "Ендокринні причини безсоння"
Ціна (грн.) 1965
Термін 10 дн.
Терміново!
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому