Знижка 10% при оплаті онлайн

×
гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 21:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 21:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 21:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Мелатонін у слині

Повернутися

Загальна характеристика

Мелатонін (N-ацетил-метокситриптамін; MLT) гормон шишкоподібного тіла – епіфіза, нейропептид, синтезується із триптофану.  Стимуляція епіфіза відбувається в темряві, тоді як світло пригнічує його активність. Відповідно, виділення мелатоніну в нормі має циркадний ритм, який залежить від циклу світло-темрява.
Зниження секреції
1.призводить до порушення чутливості тканин до інсуліну (інсулінорезистентність, ожиріння, метаболічний синдром, ПКЯ).
2. може призводити до підвищення концентрації естрогенів, що обумовлює гіперплазію гормонзалежних тканин (ендометрію, матки, яєчників) з подальшим розвитком міоми матки, маткових кровотеч
3. у дитячому віці при низькому рівні Мелатоніну знижується гальмівний вплив на формування статевої системи, що призводить до передчасного статевого дозрівання – (до кінця першого десятиріччя життя, хворіють частіше хлопчики). 
4. викликає безсоння, стрес, депресії. Підвищення рівня спостерігається при пухлинах епіфізу з гіперпродукцією гормону. 

Для достовірного визначення вихідного рівня Мелатоніну пацієнта, необхідно дослідити нічний пік - о 2.00-3.00, до призначення препаратів Мелатоніну, з попередньою відміною інтерферуючих факторів, збір слини слід проводити після своєчасного засипання пацієнта в нічний час, без впливу світла, пацієнт повинен прокинутися (поставити будильник) та зібрати слину о 2.00-3.00.
У людей, які працюють у нічні зміни, спостерігається пізній пік секреції мелатоніну, на ступінь якого впливає рівень експозиції нічного світла та кількість відпрацьованих ночей.  

Підвищення рівня спостерігається при пухлинах епіфізу з гіперпродукцією гормону. Підвищення денного рівня Мелатоніну спостерігається при  шизофренії, маніакально-депресивних розладах.  

Правила підготовки пацієнта

слина (кортизол)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 2 доби Припинити прийом препаратів біотину, полівітамінів, біодомішок для волосся, нігтів, шкіри. За 1 годину не палити. За 30 хвилин Не вживати їжу та напої. Виключити чистку зубів щіткою або ниткою. Видалити помаду, бальзам для губ. За 5 хвилин Прополоскати ротову порожнину холодною водою. Виключити обстеження при загостренні захворювань порожнини рота. Погодити з лікарем препаратів мелатоніну. Важливо: Необхідно заздалегідь придбати контейнер в відділенні МЛ «ДІЛА» та сплатити повну вартість дослідження. Час збору слини вказує лікар. Після взяття слини контейнер підписати: дата, ПІБ, вказати час взяття слини. Примітки: у вкладенні.

instr_melatonin_u_slyni.pdf

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
зі знижкою до 10%
Мелатонін у слині
Ціна (грн.) 1400
Термін 10 дн.
Терміново!
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому