Знижка 10% при оплаті онлайн

×
гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

З 1 серпня 2017 року компанія ДІЛА впровадила інновацію - онкомаркер ШКТ СА-242

19.08.2017

Раковий антиген СА-242 - це високомолекулярний глікопротеїн, який, як і онкомаркер СА 19-9, виробляється клітинами епітелію шлунково-кишкового тракту, але володіє більш вираженою чутливістю і специфічністю до злоякісних новоутворень. Рівень СА-242 підвищується практично у всіх пацієнтів з пухлинами шлунково-кишкового тракту, особливо при раку підшлункової залози, товстого кишечника і прямої кишки. СА-242 продукується пухлинними клітинами і надходить у кров, що робить його ефективним маркером пухлини, який дозволяє діагностувати захворювання на ранній стадії і стежити за його перебігом.

Головною особливістю онкомаркера СА-242 є низька експресія при доброякісних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що дозволяє використовувати його для диференціальної діагностики доброякісних і злоякісних пухлин.

За допомогою даного дослідження можливо за 5-6 місяців спрогнозувати рецидиви раку товстого кишечника і прямої кишки.

Показано, що комплексне визначення пухлинних маркерів РЕА, СА 19-9 і СА-242 підвищує чутливість і специфічність лабораторного дослідження при діагностиці раку товстого кишечника і прямої кишки і допомагає оцінити стадію процесу у пацієнтів з встановленим діагнозом колоректального раку. Нормальний рівень всіх цих маркерів при колоректальному раку виключає у пацієнта IV стадію захворювання (віддалене метастазування) і з ймовірністю більше 85% свідчить про відсутність метастатичного ураження регіонарних лімфатичних вузлів.

Показання до призначення:

  • підозра на рак підшлункової залози, колоректальний рак, рак шлунка (в комплексі з іншими онкомаркерами);
  • моніторинг ефективності лікування;
  • прогноз рецидиву і метастазів.

СА-242 у референсному діапазоні:

  • у 70% виключає рак підшлункової залози, в 55% колоректальний рак, в 44% рак шлунка;
  • зниження в динаміці - позитивна реакція на проведене лікування;
  • доброякісні захворювання шлунково-кишкового тракту, такі як панкреатит, захворювання печінки (гепатит і цироз), жовчнокам'яна хвороба.

Підвищений рівень СА 242:

  • Рак підшлункової залози (чутливість - 57-83%, специфічність - 83-90%).
  • Рак товстого кишечника (чутливість - 40%, специфічність - 90%).
  • Доброякісні пухлинні захворювання.

Чим вище рівень CA 242, тим більш пізня стадія раку.

ВАЖЛИВО: по наростанню або зниженню концентрації СА-242 в динаміці можна оцінити ефективність проведеного лікування або виявити рецидиви пухлини!

NB! Ізольоване використання дослідження з метою скринінгу і діагностики онкологічних захворювань неприпустимо. Інформацію з даного розділу неможна використовувати для самодіагностики і самолікування. Діагностика будь-якого захворювання будується на підставі всебічного обстеження з використанням різних, не тільки лабораторних, методів і здійснюється виключно лікарем.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому