Знижка 10% при оплаті онлайн

×
гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №113 "Ліпідограма розширена"

Повернутися
Фото - Комплекс №113 "Ліпідограма розширена"

Загальна характеристика

Ліпіди - це жири, які синтезуються в печінці або надходять в організм з їжею. Співвідношення ліпідів, а саме холестерину, тригліцеридів та ліпопротеїдів в крові людини відображає схильність до розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ). Якщо рівень ліпідів крові піднімається вище норми, то на стінках судин утворюються холестеринові бляшки, що звужують їх просвіт аж до повного перекриття судини.

Діагностика порушень ліпідного обміну в організмі дозволяє виявити ризик розвитку атеросклерозу на ранніх етапах, що в свою чергу дає можливість попередити такі захворювання і ускладнення з боку серцево-судинної системи, як:

 • ішемічна хвороба серця;
 • інфаркт міокарда;
 • інсульт;
 • церебральний атеросклероз;
 • облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок.

З віком ліпідний обмін змінюється, його порушення в крові вказує на схильність до перерахованих вище захворювань. Важливо! Симптоми порушення ліпідного обміну найчастіше відсутні і зміни визначаються тільки при лабораторному обстеженні.

Кому рекомендовано пройти обстеження:

Не рідше 1 разу на 5 років:
-з профілактичною метою людям від 20 до 40 років.

Не рідше 1 разу на рік:
-з профілактичною метою людям старше 40 років;
-при наявності факторів ризику розвитку ССЗ: вік, часті стреси і переживання, надлишкова вага, неправильне харчування, паління, цукровий діабет, високий артеріальний тиск;
-для оцінки ефективності лікування, що спрямоване на зниження рівня холестерину;
-при обтяженій спадковості: наявність ССЗ, цукрового діабету, інсульту або інфаркту у родичів.

Дослідження, які входять до складу комплексу:

Оцінка ризику розвитку серцево-судинних захворювань:

 • Загальний холестерин
 • Тригліцериди
 • Холестерин ліпопротеїдів високої щільності (альфа-ліпопротеїди)
 • Холестерин ліпопротеїдів низької щільності (бета-ліпопротеїди)
 • Холестерин ліпопротеїдів дуже низької щільності (пре-бета ліпопротеїди)
 • Холестерин не-ліпопротеїдів високої щільності (ХС-неЛПВЩ)
 • Індекс атерогенності.

Визначення додаткових факторів розвитку атеросклерозу:

 • Аполіпопротеїн – А 1
 • Аполіпопротеїн – В
 • Ліпопротеїн (а) - кількісн.


Результати досліджень дозволять вам своєчасно виявити порушення ліпідного обміну і додатково встановити генетично обумовлений ризик розвитку атеросклерозу у людей, родичі яких мають ССЗ.

Новий показник  «Холестерин не-ліпопротеїдів високої щільності (ХС не-ЛПВЩ)» дозволить більш точно оцінити ризик розвитку атеросклерозу та серцево-судинних захворювань у людей   при ожирінні, цукровому діабеті  з високим/дуже високим ризиком розвитку ССЗ, особливо при підвищеному рівні тригліцеридів.

Біоматеріал для дослідження: кров із вени.

*Вартість комплексів на регулярній основі до 15% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.

Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.

Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.


До показників ліпідного обміну відносяться наступні показники: загальний холестерин (ХС), тригліцериди (ТГ), ліпопротеїди (ЛП), та їх співвідношення.

Холестерин - це органічна речовина, що синтезується головним чином печінкою (ендогенний холестерин), а також частково надходить в організм з їжею (екзогенний холестерин). Холестерин формує мембрани клітин всіх органів і тканин організму, входить у склад стероїдних та статевих гормонів, вітаміну Д, бере участь в синтезі жовчних кислот. У крові холестерин циркулює в комплексі з білками у складі ЛП. Транспортуються в складі ліпопротеїдів низької щільності.

 Тригліцериди це жири, що є головним джерелом енергії для організму. Надходять в організм переважно з їжею, більша кількість ТГ знаходиться в жировій тканині, транспортуються в складі ліпопротеїдів дуже низької щільності.

Ліпопротеїди - білково-ліпідні комплекси, що забезпечують транспорт ліпідів в організмі, їх розрізняються за розміром, щільністю та вмістом ліпідів.

За своїми фізичними властивостями ЛП плазми крові поділяються на наступні фракції: 

 • Хіломікрони (ХМ); 

 • ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ);

 • ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ); 

 • ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛДНЩ); 

 • ліпопротеїди проміжної щільності (ЛПЩ);

 • ліпопротеїн (а).

Ліпопротеїди розрізняються за їх роллю в розвитку атеросклерозу. Так, ЛПДНЩ і ЛПНЩ сприяють розвитку атеросклерозу, тому що транспортують загальний холестерин з печінки в клітини і тканини організму. ЛПВЩ називають «поліцейськими атеросклерозу», тому що мають протилежну дію, яка проявляється завдяки їх здатності захоплювати ХС, виводити його з клітин, тканин, в тому числі стінок артерій, і транспортувати назад в печінку.

Співвідношення «атерогенних» фракцій ЛП до «неатерогенних» характеризує індекс атерогенності, показник, що розраховується за наступною формулою: КА = (загальний ХС - ЛПВЩ) / ЛПВЩ. Оптимальним рівень в загальній популяції пацієнтів складає 2-3.

Програму складає комплекс показників, оптимальний для діагностики та моніторингу ефективності лікування дисліпідемій. Визначення додаткових факторів розвитку атеросклерозу, таких як: Аполіпопротеїн – А 1 (основний білковий компонент холестерину ЛПВЩ), Аполіпопротеїн – В (основний білковий компонент холестерину ЛПНЩ) та-Ліпопротеїн (а) визначаються переважно генетичними факторами та дозволяють діагностувати спадкові порушення ліпідного обміну. 

До програми входить новий показник  холестерин не-ліпопротеїдів високої щільності (ХС не-ЛПВЩ). Це розрахунковий показник, що оцінює всі фракції ліпідів крові, які беруть участь в утворенні атеросклеротичних бляшок в судинах. ХС не-ЛПВЩ використовується для більш точної оцінки ССЗ та ризику розвитку атеросклерозу у пацієнтів з високим рівнем тригліцеридів, ожирінням, цукровим діабетом та низьким рівнем ХС ЛПНЩ. Згідно чинних настанов ХС не-ЛПВЩ рекомендують визначати у пацієнтів з дуже високим та високим серцево-судинним ризиком (ССР) навіть після досягнення цільового рівня ХС ЛПНЩ.

Показник Холестерин не-ліпопротеїдів високої щільності рекомендований для визначення та внесений у відповідні настанови Асоціації кардіологів України (Рекомендації з діагностики та лікування дисліпідемій, 2020 р.) та Європейського товариства кардіологів (Настанова щодо ведення дисліпідемій, 2019 р.) як показник з високим рівнем доказів (ІС), та входить до оновленого алгоритму SCORE2, наведеного у Настанові з профілактики серцево-судинних захворювань Європейського товариства кардіологів (2021 р.).

За рахунок показника ХС не-ЛПВЩ комплекс має переваги при дослідженні дисліпідемій:

 • Результат досліджень відповідає міжнародному стандарту з якості - ДІЛА має міжнародну акредитацію ISO 15189

 • Відповідає галузевим та міжнародним стандартам (Протоколам) та доказової медицини - МЛ ДІЛА вперше застосовує показник ХС не-ЛПВЩ, який рекомендований Європейським товариством кардіологів 2019 р. для діагностики та контролю дисліпідемій (клас І)

 • Висока прогностична значимість виявлених чинників ризику - МЛ ДІЛА є однією з перших лабораторій, що впроваджує корекцію референтних значень для ХС ЛПНЩ та ХЛ не-ЛПВЩ відповідно оцінки серцево-судинного ризику

 • Унікальний бланк результату: вперше інформація щодо груп серцево-судинного ризику представлена у вигляді додаткової таблиці.

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

Правила доставки біоматеріалів

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
зі знижкою до 10%
Комплекс №113 "Ліпідограма розширена"
Ціна (грн.) 1125
Термін 14 год.
Терміново!
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому