Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
098 594-00-22 095 594-00-22 093 594-00-22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Каріотипування та FISH, 5 хромосом: 13, 18, 21, Х і Y (амніотична рідина)

Повернутися

Загальна характеристика

Пренатальне каріотипування – це дослідження, яке проводиться з метою діагностики хромосомної патології плода/продуктів зачаття. Виконується цитогенетичне дослідження на підставі аналізу хромосом культивованих клітин.

Каріотип – сукупність ознак повного набору хромосом людини (їх кількість, розміри та форма).
Каріограма – графічне відображення каріотипу, представлене як набір пофарбованих спеціальним методом хромосом для їх візуалізації та диференціювання.

Генетична інформація кожної людини зберігається в 23 парах хромосом, які дуже відрізняються розмірами і формою. Хромосома 1 - найбільша, її розмір більш ніж в три рази перевищує розмір 22 хромосоми. Двадцять третя пара хромосом - це дві хромосоми – X і Y, які визначають нашу стать. Жінки мають пару Х-хромосом (жіночий каріотип - 46, XX), в той час як у чоловіків ця пара складається з однієї Х і однієї Y хромосоми (чоловічий каріотип - 46, XY).

FISH-метод (т.з. молекулярно-цитогенетичне дослідження) - реакція гібридизації між штучно створеним ДНК-зондом (мітка) і комплементарною до нього нуклеотидною послідовністю ДНК, яку необхідно дослідити. Результат реакції виявляється певною кількістю сигналів, які можна спостерігати за допомогою флуоресцентного мікроскопа. FISH може бути виконано як на інтерфазних ядрах (клітини, які не діляться, припинення росту клітин), так і на метафазах (хромосомний набір клітини, які продовжують ділитися).
З метою підтвердження наявності/відсутності якісних змін (хромосомних перебудов) або зміни кількості хромосом (у тому числі наявність мозаїчного каріотипу) рекомендується проводити два види дослідження: каріотипування і FISH дослідження на 5 найбільш розповсюджених аномалій кількості хромосом (13, 18, 21, Х та Y хромосоми). 

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Навколоплідні води

Правила підготовки пацієнта

Особливої підготовки пацієнта немає. 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Каріотипування та FISH, 5 хромосом: 13, 18, 21, Х і Y (амніотична рідина)
Ціна (грн.) 6500
Термін 15 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android

На початок