Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 ПЛР онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Доступні 2 версії особистого кабінету:
НОВА ВЕРСІЯ
(у режимі бета-тестування*)

* В новій версії кабінету вже доступне створення онлайн замовлень та онлайн оплата. Нова версія працює в режимі бета-тестування у всіх відділеннях Києва та регіонах. Більше інформації тут. Беріть участь у тестуванні та надсилайте нам свій фідбек на адресу feedback@dila.com.ua.

Правець, Clostridium tetani, антитіла до правцевого анатоксину, IgG

Повернутися

Загальна характеристика

Правець (Clostridium tetani, C. tetani) – це гостре інфекційне захворювання з ураженням центральної нервової системи, обумовлене дією нейротоксину Тетаноспазміну, який виробляється анаеробним мікроорганізмом Clostridium tetani. Зараження відбувається через забруднення пошкодженої шкіри або слизових оболонок грунтом у якому містяться спори збудника. Після закінчення інкубаційного періоду, що триває в середньому 8 днів, виникають хворобливі тонічні скорочення скелетних м'язів, тризм, порушення ковтання і дихання, тривалий спазм мімічних м'язів. Що до інфікування, як правило є вказівки на внутрішньовенне введення наркотиків або на пошкодження шкіри або слизових, обумовлених травмою або малоінвазивними хірургічними втручаннями. У відповідь на інфікування збудником правця (Clostridium tetani, C. tetani) або на вакцинацію правцевим анатоксином імунною системою виробляються антитоксичні білки-імуноглобуліни які забезпечують імунну відповідь. Первинна імунна відповідь забезпечується антитілами класу IgM, які з'являються на 2-3 день після інфікування, одночасно на 4-5 добу починають підвищуватися антитіла IgG. Захист від захворювання дає активна або пасивна імунізація. Специфічна вакцинація проводиться всім дітям за календарем щеплень (зазвичай в комплексі з вакцинацією проти дифтерії та кашлюку (АКДП). Екстрена профілактика - за показаннями. Вакцина проти правця містить правцевий анатоксин (токсоід) - модифікований правцевий токсин, який викликає утворення захисних антитіл. Люди, що одужали після правця, не мають природного імунітету і можуть бути знову інфіковані. Тому їм необхідна імунізація. Однак варто зазначити, що лабораторні методи дослідження мають лише допоміжне значення, оскільки в більшості випадків діагноз "правець" ґрунтується на характерній для цього захворювання клінічній картині. 

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Правець, Clostridium tetani, антитіла до правцевого анатоксину, IgG
Ціна (грн.) 630
Термін 72 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому