Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Онкомаркер карциноїдних пухлин Серотонін

Повернутися

Загальна характеристика

 Серотонін є проміжним продуктом метаболізму триптофану. В нормі синтезується і зберігається в ентерохромафінних клітинах кишечника (більше 80% загального вмісту серотоніну в організмі), не синтезується, лише зберігається/концентрується у тромбоцитах циркулюючій крові. локалізується (значно менші кількості) в серотонінергічних нейронах головного мозку, приблизно 2% триптофану, який вживається з харчовими продуктами перетворюється на серотонін. 
Серотонін приймає участь у скороченні гладенької мускулатури, регуляції артеріального тиску, серотонін, який вивільняється тромбоцитами, відіграє важливу роль у агрегації тромбоцитів,  загальновизначений як нейротрансмітер в центральній нервовій системі.
Надлишок серотоніну (та його метаболіту в сечі - 5-гідроксиіндолоцтової кислоти), виявляється в разі синтезу його карциноїдом. 
Карциноїд — це нейроендокринна пухлина (яка походить з клітин нейроендокринної системи), може злоякісно трансформуватись та метастазувати. Карциноїд може уражати будь-які органи організму, де є нейроендокринні клітини, проте переважно діагностується у кишечнику (частіше – тонка кишка, апендикс), рідше у легенях, шлунку, підшлунковій залозі, загальній жовчній протоці, яєчниках.
Карцино?їдний синдро?м- захворювання з симптоматикою, зумовленою надлишковою секрецією карциноїдом серотоніну (та інших біологічно активних речовин – брадикінін, простагландини).
Портрет пацієнта з карциноїдним синдромом: приливи (90%) - почервоніння шкіри обличчя і шиї, часте серцебиття, підвищення артеріального тиску, біль в області серця, часто з бронхоспазмом, діарея (70%)+переймоподібні болі в животі (40%) (нудота, блювання), ендокардіальний фіброз з відкладанням карциноїдних бляшок на серцевих клапанах (40-45%). При прогресуванні захворювання-схуднення, при подальшому ураженні серця - розвиток його вади, частіше правих відділів (стенози), серцевої недостатності. Рідше зустрічаються телеангіектазії (25%), пелагра (5%). Лікарю: при наявності злоякісного захворювання, вкажіть діагноз в направленні. За 48 годин до, а також під час збору зразків слід відмінити, якщо це клінічно можливо, препарати та певні продукти (зазначені в розділах "Інтерференція", "Інтерпретація", Правила підготовки").

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

За 48 годин перед дослідженням виключити продукти, які підвищують рівень серотоніну: ананас, баклажан, авокадо, банани, смородина, ківі, диня, сливи, персики, шоколад, агрус, помідори, волоський горіх, молюски, ванілін, кофеїн та при прийомі препаратів, особливо - селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну  (СІОЗС), пацієнт повинен повинен проконсультуватися з лікарем щодо можливості їх відміни за 48 годин. Стандартні умови: Натщесерце, через 8 год. періоду голодування (якщо інше не визначено лікарем), згідно з графіком взяття біоматеріалу в відділенні МЛ ДІЛА. 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Онкомаркер карциноїдних пухлин Серотонін
Ціна (грн.) 1550
Термін 11 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому