Знижка 10% при оплаті онлайн

×
гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 21:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 21:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 21:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Антитіла до гліадину (деамінізовані пептиди) IgA ELiA

Повернутися

Загальна характеристика

Гліадин є спирторозчинною фракцією глютену - білка пшениці та причиною розвитку целіакії (ентеропатії) у осіб з генетичною схильністю. Пептиди, які утворюються при розщепленні глютену, багаті глютаміном і зв'язуються в кишківнику ферментом тканинною трансглютаміназою, який підсилює їх антигенні властивості. Це викликає розвиток запалення і специфічної імунної відповіді з появою ряду антитіл і аутоімунним ураженням слизової оболонки тонкої кишки, що характеризується втратою ворсинок і наявністю великої кількості міжепітеліальних лімфоцитів. Клінічно це проявляється синдромом мальабсорбції з явищами метеоризму, здуттям живота, діареєю, втратою маси тіла. Захворювання часто проявляється у новонароджених при додаванні каш до молочного харчування. Целіакія може розвиватися і у дорослих (можливо, при дії провокуючих чинників), діагностика в цьому випадку ускладнена. Зміни метаболізму, пов'язані з порушенням всмоктування поживних речовин, мінералів і вітамінів, можуть призводити до розвитку остеохондрозу, анемії, стомлюваності, погіршення репродуктивної функції.
Усунення глютену з дієти призводить до відновлення ворсинок і нормалізації абсорбції. Антигліадинові антитіла присутні у більшості хворих на целіакію. Антитіла класу IgА більш специфічні, ніж антитіла класу IgG, однак комбіноване скринінгове дослідження на специфічні IgА і IgG проти гліадину більш ефективно. 

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Важливо: Дослідження доцільно проводити до переходу на безглютенову дієту.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
зі знижкою до 10%
Антитіла до гліадину (деамінізовані пептиди) IgA ELiA
Ціна (грн.) 585
Термін 7 дн.
Терміново!
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому