гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №43 "Діагностика інсулінорезистентності"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану вуглеводного обміну

Загальна характеристика

Дослідження дозволяє виявити інсулінорезистентність при обстеженні пацієнтів з ожирінням, діабетом, метаболічним синдромом, синдромом полікістозних яєчників, з хронічним гепатитом С, з неалкогольним стеатозом печінки.

Показання для призначення

Діагностика інсулінорезистентності

Маркер

С-пептид - Маркер оцінки функціональної активності бета-клітин підшлункової залози.
Індекс НОМА-Маркер оцінки інсулінорезистентності

Клінічна значущість

1. Оцінка і моніторинг інсулінорезистентності в комплексі досліджень при обстеженні пацієнтів з ожирінням, діабетом, метаболічним синдромом, синдромом полікістозних яєчників, з хронічним гепатитом С, з неалкогольним стеатозом печінки.
2. Оцінка ризику розвитку діабету і серцево-судинних захворювань.

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Погодити з лікарем проведення натщесерце і / або після навантаження глюкозою, їжею.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-F. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з фторидом натрію, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: при доставці до лабораторії довше, ніж 20 годин, відібрати плазму у 2 епендорфи.

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • С-пептид -Пероральне навантаження глюкозою, хлорохін, даназол, етинілестрадіол, пероральні контрацептиви. Індекс НОМА - Ацетогексамід, альбутерол, амінокислоти, глюконат кальцію (у новонароджених), фруктоза, глюкагон, глюкоза, гормон росту, леводопа, ора
  • С-пептид -Інсулінотерапія. Індекс НОМА -бета-адреноблокатори, етанол, фуросемід, фенобарбітал, аспарагіназа, кальцитонін, хлорпропамід, циметидін, клофібрат, діазоксид, етакринова кислота, метформін, ніфедипін, фенітоїн.

Інтерпретація:

  • С-пептид - Инсулинома, інсуліннезалежний цукровий діабет (2типу), ожиріння, метаболічний синдром, загострення хронічного панкреатиту.
    Індекс НОМА - Відповідає підвищенню резистентності до інсуліну і підвищеному ризику розвитку цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.
  • С-пептид - Інсулінзалежний цукровий діабет (1 тіпу) Штучна гіпоглікемія внаслідок введення інсуліну, радикальна операція на підшлунковій залозі
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому