гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

СРБ високочутливий (hs СРБ)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Дисліпідемії

Загальна характеристика

Відноситься до білків гострої фази запалення. В умовах запалення синтез СРБ в печінці багаторазово збільшується, і підйом його концентрації в плазмі/сироватці крові виявляється через 6 і більше годин після початку запального захворювання або пошкодження тканини. Вагітність не впливає на рівень СРБ (можна використовувати для диференціальної діагностики наявності запалення при збільшенні ШОЕ).
Високочутливі методи визначення СРБ дозволяють визначати його зміни не тільки в умовах гострого, але й хронічного, низького ступеня вираженості ендогенного запалення. Підвищення hsСРБ в інтервалі концентрацій <10 мг/л і граничних з верхньою межею норми у людей, які виглядають здоровими, може свідчити про підвищений ризик розвитку атеросклерозу, першого інфаркту, тромбоемболій. За деякими даними, в цих випадках інформативність визначення hsСРБ вище, ніж визначення холестерину ЛПНЩ. Зі збільшенням hsСРБ зростає ризик серцево-судинних ускладнень у пацієнтів при паралельно збільшених інших факторах ризику (холестерин, ліпопротеїн (а), гомоцистеїн та ін.).

Показання для призначення

1. Діагностика та оцінка ризику розвитку атеросклерозу, ССЗ.
2. Моніторинг та контроль ефективності лікування хронічного запалення.
3. Визначення ризику серцево-судинних ускладнень у пацієнтів з атеросклерозом, цукровим діабетом.

Маркер

Маркер уповільненого запалення при захворюваннях артерій (атеросклерозі).

Клінічна значущість

1. Оцінка ризику розвитку інфаркту міокарда у хворих з гострим коронарним синдромом.
2. Оцінка ризику розвитку серцево-судинних захворювань або ішемічних подій у осіб, у яких в даний час відсутні клінічні прояви хвороби.

Склад показників:

СРБ високочутливий (hs CRP)

Метод: Імунотурбідіметричний
Діапазон вимірювань: від 0.08
Одиниця виміру: Міліграм на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 18Р
< 1,6

                                  
18Р - 130Р
< 3

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

капілярна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

капілярна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка КК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Мікровет (сироватка), 500 мкл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Нейтропенія, прийом естрогенів, оральних контрацептивів.

Інтерпретація:

 • Атеросклероз, ССЗ, чутливий і з'являється менш ніж за 2 години при: інфаркті міокарду, травмі, хірургічних втручаннях та інфекції.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому