гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Антитіла IgG до Jo-1 (гістидил-тРНК-синтетази), кількісний

Повернутися

Діагностичний напрямок

Системні захворювання сполучної тканини

Загальна характеристика

        Антитіла до Jo-1 (гістидил-тРНК-синтетази) є видом антитіл, спрямованих проти аміноацил-тРНК-синтетаз (АТС). АТС каталізують АТФ-залежне зв’язування окремих амінокислот з їх специфічними тРНК у процесі трансляції білка. Антитіла до Jo-1  - найбільш поширені із АТС антитіл, які виявляють у 15-30% пацієнтів з поліміозитом, 60-70% пацієнтів з інтерстиційними захворюваннями легень (ІЗЛ), при міозиті, асоційованому з іншими ревматичними захворюваннями з іншими системними захворюваннями сполучної тканини. 

        Наявність антитіл до Jo-1 асоціюється із клінічним синовіїтом. Антитіла до Jo-1 є міозит-специфічними антитілами, входять до Класифікаційних критеріїв EULAR/ACR (Європейської ліги проти ревматизму / Американського коледжу ревматологів), 2019 для дорослих та ювенільних ідіопатичних запальних міопатій та їх великих підгруп.
       Загалом, наявність антитіла до АТС  характеризується певним клінічним фенотипом ІЗМ, який називають антисинтетазним синдромом, що характеризується запальною міопатією та множинним залученням органів, в тому числі ІЗЛ, неерозивним артритом, феноменом Рейно, шкірним висипом, синдромом сухості, лихоманкою та «рукою vеханіка» (плями з лущенням, почервоніння та тріщини на долонях).

Показання для призначення

Підозра на імунні запальні міопатії у пацієнтів із прогресуючою м’язовою слабкістю, в тому числі із м’язовими, шкірними, легеневими та суглобовими проявами.

Маркер

Маркер системних захворювань сполучної тканини

Клінічна значущість

Обстеження пацієнтів з поліміозитом або запальними міопатіями


Склад показників:

Антитіла IgG до Jo-1 (гістидил-тРНК-синтетази), кількісний

Метод: Автоматизований імунофлюороферментний метод ELIA Phadia
Діапазон вимірювань: 0.3 - 240
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
< 7
<7     негативний
7-10  сумнівний
>10   позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Вплив хромофорних речовин (білірубін, гемоглобін) та ревматоїдного фактору не очікується для використовуваного формату дослідження. Лікування внутрішньовенним імуноглобуліном в рідкісних випадках призводить до хибно-позитивного результату дослідження на антитіла до Jo-1

Інтерпретація:

  • Позитивний результат виявляють у пацієнтів з поліміозитом / дерматоміозитом, при перехресних синдромах та при міозитах, асоційованих з іншими системними захворюваннями сполучної тканини.

    Можливий позитивный результат у менше ніж 1% здорових осіб.


Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому