гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №226 "Індекс вільного тестостерону (загальний тестостерон/СЗГх100%)"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка репродуктивного здоров'я

Загальна характеристика

Гіперандрогенія – це стійке підвищення в крові рівнів гормонів андрогенів. У нормі андрогени відповідають за розвиток статевих ознак у чоловіків. В організмі жінки в нормі маємо невелику кількість андрогенів, зокрема тестостерону.  

Індекс вільного тестостерону – це розрахунковий показник, який у відсотках (%) визначає співвідношення молярної концентрації загального тестостерону до молярної концентрації глобуліну, що зв'язує статеві стероїди. 

Показання для призначення

  1. чоловікам і жінкам за наявності симптомів гіперандрогенії (надмірний ріст волосся на тілі, порідіння волосся на голові, акне, сальність шкіри, абдомінальне ожиріння); 
  2. жінкам при порушенні менструального циклу, ановуляції, підозрі на синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)  для оцінки критерію "гіперандрогенія";
  3. чоловікам при безплідді, астенозооспермії (порушенні показників спермограми), порушенні потенції, зниженні лібідо, андропаузі (чоловічому климаксі).

Маркер

Маркер гіперандрогенії.

Клінічна значущість

Результати досліджень дозволять оцінити андрогенний статус (за рівнем вільної фракції тестостерону),  як причину проблем із репродуктивною, сексуальною функцією (в т. ч. потенцією) та загальним здоров’ям.


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.Важливо:В залежності від діагностичних задач оптимальний час доби для взяття БМ визначається лікарем. Для жінок в залежності від діагностичних задач оптимальні дні менструального циклу визначаються лікарем.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому