гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Копептин з осмоляльністю сироватки

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка антидіуретичної функції

Загальна характеристика

Копептин – пептид, складається з 39 амінокислот, продукується одночасно з гормоном вазопресином в еквімолярних кількостях. Синтез вазопресину в гіпоталамусі включає розщеплення пре-про-вазопресину на три фрагменти: вазопресин, транспортний білок нейрофізин II і пептид копептин. Копептин до свого відщеплення від білка-попередника являє собою карбоксильний кінець пре-про-вазопресину. На відміну від вазопресину, має більш довгий період напіврозпаду, за рахунок чого є стабільним і чутливим сурогатним маркером Вазопресину, секреція відбувається в еквімолярній кількості з Вазопресином. 
Увага! За 8 годин перед обстеженням ПИТИ ВОДУ НЕ МОЖНА, в тому числі дітям.

Показання для призначення

 • нецукровий діабет центрального генезу

 • диференційна діагностика з нефрогенним нецукровим діабетом, психогенною полідипсією

 • в комплексній діагностиці причин гіпо- та гіпернатріємії та інших порушень водного балансу, зокрема синдрому полідипсії та синдрому неадекватної секреції антидіуретичного гормону.

 • в комплексній діагностиці серцево-судинних захворювань у поєднанні з іншими серцевими маркерами

Маркер

Маркер антидіуретичної функції організму.

Клінічна значущість

Дослідження застосовується для діагностики антидіуретичної функції організму, порушень водно-електролітного стану.


Склад показників:

Копептин

Одиниця виміру: Пікомоль на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
Референсний діапазон, пов'язаний з осмоляльністю сироватки: 
Осмоляльність Копептин
(мосмоль/кг)   пмоль/л
270-280        <11.6
281-285        <13.7
286-290        <15.3
291-295        <24.5
296-300        <28.2

Осмоляльність

Одиниця виміру: mosmol/kg

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
280 - 300

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Погодити з лікарем доцільність дослідження на тлі використовування лікарських препаратів. За 24 години не палити. Не вживати каву. Не вживати алкоголь. За 8 годин Не вживати їжу та напої.

Копептин (лікарям-алгоритм).pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: сироватка заморожена. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати, відібрати сироватку у дві пробірки 5,0ПП, не менше 1 мл у кожну, заморозити . Умови доставки: Температура -20 градусів, 30 дн.

Інтерференція:

 • Важкий сепсис, септичний шок, інфекції нижніх дихальних шляхів, хронічна обструктивна хвороба легень, хронічна серцева недостатність, бронхіальна карцинома, яка може призвести до ектопічної секреції копептину. 

  Впливають. У пацієнтів, які зазнали впливу тваринних антигенів у навколишньому середовищі або внаслідок лікувальних та діагностичних процедур, можуть утворитись циркулюючі антитіла, які можуть спотворювати результати дослідження. На результат впливають препарати: Абциксимаб, Ацетамінофен, Ацетилсаліцилова кислота, Алопуринол, Амброксол, Ампіцилін, Аскорбінова кислота, Атенолол, Аторвастатин, Кофеїн, Каптоприл, Хлорамфенікол, Цинаризин, Клопідогрелю бісульфат, Кокаїн, Диклофенак, Дигоксин, Дофамін, Ептифібатид, Еритроміцин, Фондапаринукс, Фуросемід, Гепарин, Ібупрофен, Ловастатин, Гепарин з низькою молекулярною масою, Метилдопа, Метопролол, Нікотин, Ніфедипін, Нітрофурантоїн, Нітрогліцерин, Ністатин, Окситетрациклін, Фенітоїн, Пропранолол, Хінідин, Раміприл, Саліцилова кислота, Симвастатин, Теофілін, Тирофібан, Триметоприм, Верапаміл, Варфарин. 

  Погодити з лікарем можливість відміни препаратів за 2 доби перед обстеженням.

 • Вживання рідини менше, ніж за 8 годин перед дослідженням, препарати антагоністи рецепторів вазопресину (ваптани).

Інтерпретація:

 • Увага! Інтерпретувати результат необхідно з врахуванням підготовки пацієнта. Алгоритм діагностики знаходиться у розділі "Правила підготовки". Залежність рівня Копептину від осмоляльності сироватки наведено в розділі «Зразок результату».

  нецукровий діабет нефрогенний  (≥ 21,4 пмоль/л), синдром неадекватної секреції вазопресину. В межах референтних значень-психогенна полідипсія. Змішані форми нецукрового діабету, причому як центральний, так і нефрогенний можуть бути неповними, що ускладнює інтерпретацію результатів. 

 • нецукровий діабет центральний (< 4,9 пмоль/л). 

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому