Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Лімфодисекція

clock icon Термін виконання: 11 дн.
850 грн

Діагностичний напрямок

Патоморфологічна діагностика

Загальна характеристика

В області голови та шиї сконцентрована значна частина лімфоїдної тканини. Злоякісні пухлини цієї зони найчастіше метастазують лімфогенним шляхом у лімфовузли шиї. Метастази в лімфовузли шиї можуть бути не лише на боці ураження пухлиною, а й двосторонні. За наявності ризику поширення раку в лімфовузли шиї проводиться операція шийна лімфодиссекція (видалення лімфовузлів в області шиї), з подальшим їх гістологічним дослідженням.

Тазова лімфаденектомія є поширеною операцією у гінекологічній онкології. Тазова лімфодисекція проводиться при всіх видах гінекологічних злоякісних новоутворень для оцінки поширеності захворювання та полегшення подальшого планування лікування. У більшості досліджень вивчається лімфатичне поширення, прогностичне та терапевтичне значення лімфатичних вузлів.

Злоякісні пухлини сечовивідних шляхів першочергово метастазують лімфогенно в регіональні лімфовузли, саме тому, більшість радикальних операцій  супроводжує лімфодисекція ( видалення колекторів регіональних лімфовузлів). Гістологічне дослідження видалених лімфатичних вузлів дозволяє простадіювати пухлинний процес, від якого залежатиме тактика ведення пацієнта

Врахування особливостей лімфовідтоку з органів, має безцінне значення в онкологічній практиці, оскільки радикальність оперативного лікування залежатиме від гістологічного дослідження лімфатичних вузлів  та виявлення в них метастазів пухлини.  Саме тому,  лімфодисекція, як вид оперативного втручання,є сопутньою операцією до більшості основних оперативних втручань з приводу раку легень. Плануючи верхню лобектомію, обов'язково виконують лімфодисекцію трахеобронхіальних лімфатичних вузлів, при нижній лобектомії обов'язковою є лімфодисекція біфуркаційних лімфатичних вузлів. Гістологічне дослідження  лімфовузлів під час операції лобектомії  та виявлення в них метастатичного враження , дозволяє змінити план операції на користь пульмонектомії.

Показання для призначення

1.Виявлення метастазів у лімфатичні вузли під час попередньої операції.
2.Ознаки екстраорганної інвазії пухлини (в м'язову тканину), високий рівень злоякісності пухлини, підозра на екстраорганну інвазію.3.Підозра на можливе метастазування пухлини в лімфатичні вузли 4.Визначення ступеня поширеності пухлинного процесу по шляхам лімфовідтоку.


Маркер

Виявлення характерних гістологічних ознак. Морфологічні ознаки патологічного процесу в лімфатичних вузлах. Маркер морфологічних ознак вторинного враження лімфатичних вузлів.

Клінічна значущість

Виявлення метастазів у лімфатичних вузлах. Диференційна діагностика патологічного процесу в тканинах лімфатичних вузлів за морфологічними ознаками.


Склад показників:

Гістологічне дослідження

Метод: Патоморфологічна мікроскопія

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.

Інтерференція:

  • Гістологічне дослідження V категорії складності

    Інтерференція між морфологічними ознаками доброякісного та злоякісного процесу в тканинах лімфатичних вузлів,

Інтерпретація:

  • Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни)

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому