гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Комплекс №242 "Спермограма розгорнута + MAR-тест"

clock icon Термін виконання: 12 год.
930 грн

Діагностичний напрямок

Оцінка репродуктивного здоров'я

Загальна характеристика

Дослідження еякуляту є одним з методів діагностики гормонального порушення регуляції репродуктивної системи у чоловіків. Нормальні результати дослідження еякуляту в більшості випадків дозволять виключити гормональні порушення як причину безпліддя. Дослідження еякуляту включає опис загальних властивостей і мікроскопічне дослідження: морфологія, кількість, рухливість (кінезисграма) сперматозоїдів.

Антиспермальні антитіла (АСАТ) – це специфічні імуноглобуліни, які у чоловіків утворюються в яєчках, їх придатках, в сім’явивідних протоках і спрямовані проти антигенів мембрани різних частин сперматозоїда – головки, середньої частини, хвоста або являють собою комбінацію антитіл до різних компонентів сперматозоїдів. Вони виробляються імунною системою у відповідь на контакт зі спермальними антигенами при порушенні імунологічної аутотолерантності.
У здорових чоловіків наявність і нормальне функціонування гематотестикулярного бар’єру захищає компоненти еякуляту від впливу власної імунної системи. При порушенні бар’єру в результаті бактеріальних і вірусних інфекційних процесів, обструкції сім’явиносних проток, варикоцеле, раку яєчка, крипторхізму, травм, оперативних втручань, гормональних порушень запускається аутоімунна реакція з формуванням специфічних аутоантитіл.

Наявність спермальних антитіл, що взаємодіють з антигенами на сперматозоїди, вважається типовим і специфічним для імунологічного безпліддя. Ці антитіла зустрічаються приблизно в 8% безплідних чоловіків. АСАТ належать до двох імунологічних класів: IgA і IgG. Існує думка, що АСАТ класу IgA клінічно більш важливі в патогенезі інфертильності, пов’язаної з імунологічними факторами, ніж АСАТ класу IgG. Тим не менш, спермальні антитіла класу IgA рідко існують без антитіл класу IgG. Тому тестування спермальних антитіл класу IgG є рутинним скринінговим методом.
За даними ВООЗ рекомендованим тестом оцінки наявності АСАТ в еякуляті є MAR-тест (Mixed agglutination reaction). В даному дослідженні визначається співвідношення нормальних активно-рухливих сперматозоїдів, покритих АСАТ, до загальної кількості сперматозоїдів. У звичайній спермограмі такі сперматозоїди розцінюються як абсолютно нормальні, але, насправді, вони не здатні до запліднення.
Наявність антиспермальних антитіл може впливати на функцію сперматозоїдів, зони зв’язування та акросомні реакції.
Згідно рекомендацій ВООЗ MAR-тест проводиться спільно зі спермограмою, що включає визначення основних показників еякуляту і сперматозоїдів.

Увага! Взяття біоматеріалу проводиться в окремих відділеннях ДІЛА м. Києва. Потрібен попередній запис за телефоном Єдиної інформаційної служби ДІЛА 0 800 217 887 з 7:00 - 20:00


Показання для призначення

  1. Безплідний шлюб протягом 1 року при регулярних статевих стосунках.
  2. Діагностика імунологічного безпліддя.
  3. Безпліддя при варікоцеле, крипторхізмі, травмах та інфекційних захворюваннях статевих органів, гормональних розладах.
  4. При підготовці до процедур IVF.
  5. Донорам сперми.

Маркер

Оцінка чоловічої фертильності.

Клінічна значущість

Визначення статусу чоловічої фертильності.

Правила підготовки пацієнта

еякулят

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 2 -7 дiб. За 14 дiб Виключити гострі і загострення хронічних процесів (запальні, інфекційні та ін.), будь-яке підвищення температури. За 48 годин Не вживати алкоголь. Припинити прийом снодійних, заспокійливих засобів та ін. сильнодіючих препаратів. Виключити відвідування лазні, сауни, солярію, місцеві теплові впливи (застосування фізіотерапевтичних процедур на пахову ділянку, підігрів сидіння в машині). За 24 години виключити фізичні навантаження та стреси.Важливо:Транспортуванню з «дому» не підлягає.Примітки:Перед мастурбацією варто провести гігієну зовнішніх статевих органів та рук. Заборонено використовувати презерватив, змазку, слину для взяття еякуляту. у вкладенні. Зразок еякуляту має бути повністю зібраний без втрати частини БМ.

instrukciaSpermogramma.pdfpamyatkaSpermogramma.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

еякулят

Біоматеріал для дослідження: Еякулят. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою. Умови доставки: Не підлягає доставці, потрібно здавати у відділенні​.

Біоматеріал для дослідження: Еякулят. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, вся порція матеріалу. Умови доставки: Не підлягає доставці, потрібно здавати у відділенні​.

Інтерференція:

  • Лікарські препарати, алкоголь, рентгенівське і радіаційне випромінювання.

Інтерпретація:

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому