Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Бореліоз, Borrelia, антитіла IgG

clock icon Термін виконання: 48 год.
400 грн

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Тест виявляє антитіла до Borrelia burgdorferi sensu stricto, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, які виробляються організмом людини у відповідь на інфікування. Тобто їх наявність означає, що людина була інфікована цими збудниками. Людина заражається, якщо ії вкусив кліщ, який сам був інфікований B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii, B.afzelii. Іксодові кліщі, переносники бореліозу, - це найпоширеніша група кліщів, в помірному поясі Північної півкулі вони зустрічаються всюди. Найчастіше зараження людей відбувається в період активності кліщів - навесні та влітку. Інкубаційний період бореліозу становить кілька тижнів. На ранніх стадіях можуть спостерігатися такі симптоми: підвищена стомлюваність, озноб, головний біль. Також при бореліозі іноді виникає характерний висип - мігруюча еритема (кільцеподібне почервоніння шкіри, яке поступово розширюється). Якщо хворобу не лікувати, то можуть виникнути серйозні наслідки: біль в суглобах, менінгіт, оніміння кінцівок, параліч лицьового нерва, розлади пам'яті і (в окремих випадках) ураження очей і серця. Лікування хвороби, як правило, ефективно. При інфікуванні лімфоцити людини починають виробляти антитіла - спеціальні білки (імуноглобуліни), які повинні нейтралізувати збудників. Першими в крові з'являються імуноглобуліни M (IgM), але поступово їх концентрація зменшується. Через деякий час виникають антитіла іншого типу - імуноглобуліни G (IgG). Їх можна виявити через кілька тижнів після інфікування, а максимального рівня вони досягають через 4-6 місяців. Таким чином, антитіла IgM вказують на недавнє зараження, а імуноглобуліни G підходять для більш пізньої діагностики. Тест на антитіла рекомендується проводити в два етапи. Перший крок - це визначення титру антитіл IgM та IgG. Якщо результат позитивний або сумнівний, то потрібно провести ще одне дослідження - вестерн-блот (імуноблот). 

Показання для призначення

1. Лабораторне підтвердження клінічного діагнозу Лайм-бореліозу.
2. Асоційовані з Borrelia захворювання: хронічна мігруюча еритема, доброякісна лімфоцітома шкіри, атрофічний акродерматит, артрити, міокардит, перикардити, лімфоцитарний менінгорадікулоневріт, нейроборрелиоз.
3. Епідеміологічні дослідження. 

Маркер

IgG - серологічний маркер імунної пам'яті до B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii, B.afzelii. 

Клінічна значущість

IgG - показник пізньої стадії інфекційного процесу при інфікуванні B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii, B.afzelii. 


Склад показників:

Антитіла IgG до Borrelia (В. burgdorferi sensu stricto, В. garinii, В. afzelii)

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: не застосовується
Одиниця виміру: Індекс

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 0,8
<0.8  негативний
0.8 - 1.09 сумнівний
>1.1 позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена. 

 • Не виявлена. 

Інтерпретація:

 • >1.1 – позитивний

  • Пізнє інфікування (3-4 тижні та більше) B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii, B.afzelii;
  • Інші інфекції здатні приводити до хибнопозитивного результату: сифіліс, лептоспіроз, зворотній тиф, ВІЛ, мононуклеоз та аутоімунні розлади. При цьому титр буває як високим, так і низьким. Специфічність ІФА тестування антитіл до Borrelia в даний час досягає 95%, тому що перехресні реакції з антигенами інших збудників можуть приблизно в 5% випадків давати хибнопозитивні результати.
  • Бореліоз в минулому. Можливо, у людини в даний час немає кліщового бореліозу. Однак вона перенесла це захворювання колись в минулому, і з тих пір в крові збереглися антитіла проти B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii, B. afzelii. 

 • <0.9 – негативний

  • Інкубаційний період та ранні терміни захворювання (перші 2-3 тижні після укусу кліща);
  • Відсутність інфікування B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii, B.afzelii. 

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому