гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Трихінельоз, Trichinella spiralis, антитіла (IgG + IgA)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Для ранньої серологічної діагностики трихінельозу використовують визначення антитіл класу IgG, IgA до антигенів Trichinella spiralis методом ІФА. Чутливість ІФА досягає 90-100%, специфічність - 70-80%. Специфічні антитіла з'являються в крові інфікованого в період міграції личiнок трихінел і концентрації їх в м'язах. Їх виявлення у осіб, які заразилися при вживанні в їжу м'яса домашніх тварин (свині) з високою або середньою інтенсивністю інвазії трихинелами (200-500 личiнок на 1 г м'яса), можливо на 15-20 добу після зараження. При меншій інтенсивності інвазії терміни виявлення антитіл подовжуються. При зараженні людей від диких тварин (ведмідь, кабан, борсук, нутрія) антитіла виявляються через 4-6 тижнів. Протягом 2-4 місяців титр антитіл може наростати, а через 4-5 місяців після зараження починає знижуватися, проте залишається на діагностичному рівні не менше 1,5 років, а при інтенсивній інвазії - до 2-2,5 і більше років. У хворих з підозрою на трихінельоз, при первинному отриманні негативного або сумнівного результату ІФА, дослідження крові необхідно повторити через 10-14 днів, наростання титрів підтверджує інвазію трихiнелами. Серологічний діагноз трихінельозу ставиться на підставі 4-кратного збільшення титру антитіл.

Показання для призначення

1. Характерний епіданамнез, груповий характер захворювання;
2. Лихоманка;
3. Болі в м'язах;
4. Набряки повік і обличчя;
5. Плямисто-папульозний висип.

Маркер

Серологічний маркер інфікування трихінельозом.

Клінічна значущість

Диференційна діагностика трихінельозу з гострими кишковими інфекціями, черевним тифом і паратифом, ГРЗ, висипним тифом, кіром, лептоспірозом, ієрсиніозом, набряком Квінке. При наростанні еозинофілії в крові трихінельоз диференціюють від гострої фази інших гельмінтозів (опісторхоз, фасциольоз, стронгілоїдоз, токсокароз), еозинофільного лейкозу, вузликового періартеріїту, дерматоміозиту.

Склад показників:

Антитіла до Trichinella spiralis IgG+IgA

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: не застосовується
Одиниця виміру: Індекс

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 0,9
<0.9 - негативний
0.9 - 1.1 - сумнівний
> 1.1 - позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерпретація:

  •  1. Трихінельоз;
    2. Перенесений раніше трихінельоз;
    3. Хибнопозитивні результати, можуть бути отримані при інфікуванні опісторхісом в початковому періоді захворювання.

  • 1. Відсутність інфікування;
    2. Рання стадія інфекції (при  клінічних підозрах якi залишаються дослідження слід повторити в динаміці через 2-3 тижні). 

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому