гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Кашлюк, Bordetella pertussis, антитіла IgM

clock icon Термін виконання: 72 год.
860 грн

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Кашлюк (Pertussis) - гостре антропонозне інфекційне захворювання, що викликається бактеріями роду Bordetella, переважно Bordetella pertussis, що передається повітряно-краплинним шляхом, характеризується тривалим нападоподібним судомним (спазматичним) кашлем, ураженням дихальної, серцево-судинної і нервової систем.
Механізм передачі - аерозольний.
Шлях передачі збудника - повітряно-краплинний.
Резервуар і джерело інфекції - хвора людина, що становить небезпеку з кінця інкубаційного періоду; максимально з моменту розвитку клінічних проявів хвороби. Впродовж першого тижня спастичного кашлю 90-100% хворих виділяють збудник хвороби. Надалі частота виділення збудника нестримно зменшується і не перевищує до 3-4-го тижня спастичного періоду 10%.
Джерелом інфекції є хворі (діти, дорослі) як з типовими, так і атиповими формами. Кашлюк відноситься до ендемічних захворювань, проте кожні 3-5 років виникають епідемії. Через 10-15 років після вакцинації імунітет слабшає, і людина знову стає уразливою по відношенню до кашлюку. Серодіагностика може бути застосована на пізніших термінах, починаючи з 2-го тижня захворювання. Лікування антибактеріальними препаратами, що проводиться, ніяк не впливає на результати цього методу.
Синтез антитіл IgM розпочинається з другого тижня після появи симптомів, їх кількість наростає, а потім поступово (впродовж 3 міс.) змінюються антитілами IgG. В деяких випадках при гострій інфекції антитіла IgM можуть залишатися на низькому рівні. 

Показання для призначення

1.Лабораторне підтвердження клінічного діагнозу кашлюк
2. Перевірка людей, що мали контакти з хворими кашлюком
3. Дифдіагностика з іншими захворюваннями, що супроводжуються тривалим кашлем, наприклад ГРВІ, запалення легень, бронхіт і бронхіальна астма 

Маркер

Серологічний маркер гострого періоду інфекції, викликаної викликаної Bordetella pertussis 

Клінічна значущість

Рання серологічна діагностика  інфікування Bordetella pertussis за наявності відповідного анамнезу та клінічної симптоматики 


Склад показників:

Антитіла до Bordetella pertussis IgM

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: не застосовується
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 9.0
< 9.0 - негативний
9.0 - 11 - сумнівний
> 11 - позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерпретація:

  • Гостра інфекція  

  • 1. Відсутність інфекції; 
    2. Ранні терміни інфекції (до 2-х тижнів). Дослідження доцільно повторити через 1 - 2 тижні для виявлення сероконверсії. 

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому