гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Гепатит В, HBsAg

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

HBsAg - є поверхневим ліпопротеїном оболонки вірусу гепатиту В і названий австралійським антигеном. У більшості випадків HBsAg виявляється вже в інкубаційному періоді і при гострому перебігу гепатиту виявляється в крові впродовж 6-8 тиж. Виявлення поверхневого антигена вірусу гепатиту В у крові довше 6 місяців після початку хвороби свідчить про можливу хронізацію процесу. Можливе довічне носійство HBsAg. Застосовується як самий ранній маркер вірусного гепатиту В, для контролю можливого процесу хронізації захворювання, для диференційної діагностики гепатиту нез*ясованої етіології, для епідеміологічних цілей і  обстеження донорської крові. Виявлення у
хворого HBsAg не є абсолютно достовірним доказом гострого ВГВ : це може бути
ознакою носійства НВV і навіть гепатоцелюлярної карциноми. Але і відсутність
HBsAg не може служити підставою для зняття діагнозу гострого ВГВ. Причинами
може бути мала концентрація HBsAg в крові, "серологічний пропуск",
споживання HBsAg D - вірусом, pre - s -мутантні форми вірусу.
 

Показання для призначення

1. Підвищення рівня АлАТ і АсАТ. 2. Клінічні ознаки гострого або хронічного вірусного гепатиту, хронічні захворювання печінки і жовчновивідних шляхів. 3. Обстеження у вогнищах захворювання в сім'ї/в колективі. 4. Підготовка до вакцинації. 5. Обстеження хронічних хворих, що піддаються частим парентеральним маніпуляціям. 6. Підготовка до госпіталізації, оперативного втручання. 7. Вагітні і при підготовці до вагітності. 8. Профілактичне обстеження донорів, осіб з груп ризику (медпрацівники, діти від матерів-носіїв HBsAg). 9. Незахищені статеві контакти, часта зміна статевих партнерів. 10. Внутрішньовенна наркоманія.

Маркер

Основний маркер інфікування вірусом гепатиту В

Клінічна значущість
Діагностика:
1.Ранньої фази гострого ВГВ
2.Пізньої стадії гострого ВГВ - тенденція до хронізації
3.Хронічного ВГВ
4.Інтегративної фази перебігу ВГВ - асимптоматичне носійство HBsAg 


Склад показників:

Гепатит B HBsAg

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 0.1 - 1000
Одиниця виміру: Індекс

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 1,0
<1.0 - негативний
>1.0 - позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

капілярна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

капілярна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка КК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Мікровет (сироватка), 1000 мкл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлена.
  • Не виявлена.

Інтерпретація:

  • Позитивний результат: гострий гепатит В (інкубаційний або гострий періоди), носійство вірусу гепатиту В, хронічний гепатит В.
  • Негативний результат: гепатит B не виявлений (при відсутності інших  маркерів гепатиту В). Примітка. За наявності негативного результату не можна виключити гострий гепатит в період одужання, хронічний гепатит В з низькою інтенсивністю реплікації, блискавичний, злоякісний перебіг ВГВ, гепатит В з дефектним (серонегативним) HBs- антигеном, мікст-гепатит В+D (дельта-вірус використовує поверхневий антиген як свою оболонку, тому він може не визначатися). 
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому