гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Уреаплазмоз, Ureaplasma spp.(urealyticum+parvum), ДНК REAL TIME ПЛР, кільк.

clock icon Термін виконання: 72 год.
380 грн

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Ureaplasma spp. – це умовно-патогенні мікроорганізми, що мають здатність до уреазної активності, тобто можуть розкладати сечовину до аміаку, використовуючи фермент уреазу. Під назвою Ureaplasma spp. об’єднано два види уреаплазм, які мають різні рівні патогенності – U.urealyticum та U.parvum. U.urealyticum викликає запальні захворювання сечостатевих органів, а U.parvum виявляється на поверхні слизових оболонок урогенітального тракту клінічно здорових жінок.

Показання для призначення

1. Встановлення етіології хронічного інфекційного процесу урогенітального тракту.
2. Планування вагітності (дослідження рекомендується проводити при хронічних захворюваннях статевих органів і пієлонефриті).
3. Контроль ефективності антибіотикотерапії (не раніше ніж через 21 день після прийому антибактеріальних препаратів).

Маркер

Маркер наявності збудника інфекції Ureaplasma spp. в біоматеріалі, який досліджується

Клінічна значущість

Уреаплазми це умовно патогенні організми, які часто виявляються у складі нормальної мікрофлори людини. Разом з тим ці мікроорганізми можуть бути залучені в запальний процес при урогенітальних захворюваннях. Дані про розповсюдження уреаплазми серед населення різних країн суперечливі, а показники інфікованості варіюють від 10 до 80%. Ureaplasma spp. інфікує переважно органи сечостатевої системи та викликає різні деструктивно-запальні процеси. У чоловіків Ureaplasma spp., зазвичай, викликає уретрити та простатити, а у жінок – уретрити, цервіцити та запальні ураження тазових органів. Особливу небезпеку становить урогенітальний уреаплазмоз вагітних, оскільки може спричиняти невиношування, передчасні пологи, інфікування плоду та розвиток постпологового сепсису. Клінічні прояви, обумовлені присутністю Ureaplasma spp., часто схожі на симптоми інших захворювань урогенітального тракту бактеріальної, вірусної та інших етіологій. Тому для успішної діагностики урогенітального мікоплазмозу проводять лабораторні дослідження, які дозволяють виявити та визначити кількість ДНК Ureaplasma spp.
Уреаплазми є умовно патогенними мікроорганізмами, вони можуть перебувати в організмі людини роками, не викликаючи жодних симптомів і ускладнень. За допомогою методу ПЛР в реальному часі можливо не тільки з високою точністю виявити уреаплазми, але також визначити їх кількість. Причиною захворювання може бути наявність уреаплазм у клінічно значущій кількості. Це допомагає лікареві прийняти правильне рішення при визначенні необхідності лікування.

Склад показників:

Уреаплазмоз, Ureaplasma spp.(urealyticum+parvum), ДНК REAL TIME ПЛР, кільк.

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі
Діапазон вимірювань: 5*102 - 109
Одиниця виміру: Копій на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                  

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) не менш, ніж за 24 години. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 24 години після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.

сеча

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).Примітки:Для дослідження відбирають першу порцію ранкової сечі в кількості 15-25 мл. Рекомендовано використовувати стерильний контейнер 60 мл, Vacuette 9,5 мл без консерванту: з контейнера із сечею відібрати необхідний об'єм у вакуумну пробірку Vacuette без консерванту за допомогою спеціального тримача для перенесення сечі, який входить в комплект. Допускається дослідження першої порції сечі, отриманої через 3 і більше годин після попереднього сечовипускання. Для жінок: не слід проводити збір сечі під час менструації. Послугу «Взяття біологічного матеріалу», що передбачає вакуумні контейнери VACUETTE, для збереження властивостей біоматеріалу та дотримання стандарту виконання дослідження можна заздалегідь придбати у відділеннях ДІЛА або її потрібно буде оплатити під час реєстрації замовлення.

еякулят

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Перелік відділень, доступних для прийому/взяття біоматеріалу за телефоном 0 800 217 887Примітки:Перед збором еякуляту обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Біоматеріал збирати в стерильний контейнер.

секрет простати

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

харкотиння

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом місцевих антибактеріальних препаратів (якщо це дозволяє стан пацієнта).Примітки:Збір мокротиння - вранці натщесерце. Перед відкашлюванням почистити зуби і прополоскати рот кип'яченою водою. Бажано досліджувати біоматеріал з першої ранкової порції.

суглобова рідина

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

сеча

Біоматеріал для дослідження: Сеча ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

еякулят

Біоматеріал для дослідження: Еякулят. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

секрет простати

Біоматеріал для дослідження: Секрет простати (секрет передміхурової залози). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 1 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА/гель ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з ЕДТА з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

харкотиння

Біоматеріал для дослідження: Харкотиння. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 0,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

суглобова рідина

Біоматеріал для дослідження: Синовіальна рідина. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 2,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена
 • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат - в біологічному матеріалі виявлена ДНК Ureaplasma spp.
 • Негативний результат - в біологічному матеріалі ДНК Ureaplasma spp. не виявлена.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому