Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Функціональна активність гранулоцитів крові (DHR-тест)

Повернутися

Загальна характеристика

Фагоцитоз - комплекс реакцій, спрямованих на розпізнавання, поглинання і елімінацію з організму мікроскопічних часток. Багато типів клітин в тій чи іншій мірі здатні до фагоцитозу, однак для імунної системи найбільше значення має фагоцитарна активність саме нейтрофілів. При цьому виділяють кілька основних етапів фагоцитарного процесу : • Адгезія - прилипання клітин до мікробів. • Поглинання мікроба, з утворенням фагосоми. • Дегрануляція - викид спеціальних мікробоцідних факторов в фагосому, що містить поглиненого мікроба. • Окислювальний вибух - різке зниження рН в фаголізосомі. • Загибель і деградація мікроба в фаголізосомі під дією мікробоцідних факторів і низького рН. Збій хоча б на одному з зазначених етапів призводить до так званого неефективного фагоцитозу. Приміром, нейтрофіли можуть бути присутніми в крові в нормальній кількості, проявляти повноцінну хемотаксичну і поглинальну активність, але при цьому не вбиваючи поглинені мікроорганізми. Можливий варіант, коли в лабораторних тестах фагоцити демонструють високий окислювальний потенціал (метаболічний резерв), проте порушений процес розпізнавання і поглинання мікробів. Недостатньо ефективно процес очищення організму від патогенів буде проходити і в тому випадку, якщо концентрація нейтрофілів в крові з яких-небудь причин знижена. Саме тому функціональну активність гранулоцитів слід оцінювати комплексно. У нашій лабораторії використовується тест-система, яка дозволяє проводити реакцію в умовах цільної крові, у присутності опсонізіруючих факторів сироватки, що набагато підвищує об'єктивність дослідження. Гранулоцити не підлягають попередньому виділенню і відмиванню. Крім цього, оцінка фагоцитозу за допомогою проточної цитометрії дозволяє уникнути ряду недоліків традиційного методу мікроскопування у мазках.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: Період голодування 8 годин (якщо інше не визначено лікарем). Можна пити воду.  Біоматеріал приймається згідно з графіком взяття біоматеріалу у відділенні МЛ ДІЛА

Напередодні дослідження необхідно виключити фізичні навантаження (спортивні тренування) і куріння. Дітям до 5 років і дорослим з протипоказаннями по голодуванню, допускається легкий прийом нежирної їжі хоча б за 2 години до здачі БМ.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Функціональна активність гранулоцитів крові (DHR-тест)
Ціна (грн.) 345
Термін 48 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android