Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Дослідження на паразитарні грибки (зішкрібок шкіри, волосся, нігті)

Повернутися

Загальна характеристика

Грибкові захворювання шкіри (дерматомікози), що викликаються патогенними грибами-дерматоміцетами (дерматофітами), ділять на 4 групи.
Перша група - кератомікози.
 Збудники паразитують в самих поверхневих частинах рогового шару шкіри або на кутикулі волоса.
 До цієї групи відносяться висівковоподібний лишай, еритразма, вузлова трихоспорія і пахвовий тріхомікоз.
Друга група - епідермомікози.
 Збудники паразитують також в роговому шарі, що нерідко вражають нігті, але, на відміну від збудників кератомікозів, викликають запальну реакцію з боку нижчележачих шарів шкіри.
 До цієї групи відносяться: епідермофітія пахова, епідермофітія стоп і поверхневі дріжджові ураження шкіри і слизових оболонок (кандідамікози).
Третя група - Тріхомікози.
Від збудників епідермомікозів вони відрізняються властивістю вражати не тільки нігті, але і волосся, проростаючи при цьому в їх кутикулу і проникаючи в кіркову речовину волоса.
 Цю групу складають: трихофітія, мікроспорія і парша.
 Четверта група - глибокі дерматомікози: актиномікоз, глибокий бластомікоз, хромомікоз, споротрихоз, а також вісцеральні форми кандидамикозу і мікози, обумовлені деякими пліснявими грибами. 

Дане дослідження виявляє тільки факт наявності дерматофіта, без визначення виду.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Нігті
Зішкребок епідермісу
Волосся

Правила підготовки пацієнта

Нігтьові пластинки Стандартні умови: Протягом робочого дня ДЦ, крім неділі. БМ доставляється в ДЦ після самостійного збору в чистий контейнер. Важливо: Протягом 3-х днів перед здачею виключити використання будь-яких косметичних засобів (лаки, засоби для зміцнення нігтів і ін.), не використовувати місцево лікарські препарати.  Маніпуляція не проводиться в ДЦ! Увага: Погодити прийом антимікотичних препаратів, відмітити в направленні. Бажаний забір лікарем. Волосся Стандартні умови: Протягом робочого дня ДЦ, крім неділі. Для дослідження волосся з ураженої частини голови вистригають на відстані 0,1 мм від коренів або висмикують з волосяними цибулинами.  БМ доставляється в ДЦ після самостійного збору в чистий контейнер. Важливо: протягом 3-х днів перед здачею виключити використання будь-яких засобів по догляду за волоссям, не використовувати місцево лікарські препарати, в день здачі матеріалу не мити волосся.  Маніпуляція не проводиться в ДЦ! Лікарю: Погодити прийом антимікотичних препаратів, відзначити в направленні. Желателен забір лікарем. Лусочки шкіри з вогнищ ураження, вміст або гнійне відокремлюване папул (везикул) Стандартні умови: Протягом робочого дня ДЦ, крім неділі. Важливо: Протягом 3-х днів перед здачею виключити використання будь-яких косметичних засобів (крем, мило, лосьйони та ін.), Не використовувати місцево лікарські препарати, в день здачі не вмиватися. Лікарю: Погодити прийом антимікотичних препаратів,відмітити в направленні. Бажаний забір лікарем.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Дослідження на паразитарні грибки (зішкрібок шкіри, волосся, нігті)
Ціна (грн.) 200
Термін 48 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android