Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Дослідження кліща на бореліоз, Borrelia burgdorferi, ПЛР - якісн.

Повернутися

Загальна характеристика

Хвороба Лайма (синоніми: Лайм-бореліоз, іксодовий кліщовий бореліоз, Lyme disease - англ., la maladie de Lyme - франц., Die Lyme-Krankheit - нім.) - інфекційне трансмісивне природно-вогнищеве захворювання, збудниками якого є спірохети комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato, а переносниками - іксодові кліщі.
Захворювання характеризується поліморфізмом клінічних проявів, серед яких найбільш характерними є ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця, перебігає як у маніфестній, так і в латентній формах, має схильність до рецидивів і хронічного перебігу. Особливе занепокоєння викликає високий відсоток пізніх уражень різних систем і органів через несвоєчасну діагностику, що призводить до хронічних проявів (3,5-10,6% випадків), довготривалої непрацездатності, інвалідизації, а подекуди - і до летальних випадків.
Патогномонічна для хвороби Лайма мігруюча кільцеподібна еритема відсутня більш ніж у половини хворих, і менш ніж половина пацієнтів відмічають факт укусу кліща (частина цих хворих складає не більше 15%).
          Етіотропна терапія ранньої стадії допомагає скоротити тривалість хвороби і пов'язаних з нею симптомів: антибіотикотерапія в інкубаційному періоді в ранні терміни (до 5 діб після присмоктування кліща) дозволяє практично у усіх пацієнтів попередити розвиток інфекційного процесу, причому ефективність використання різних антибіотиків приблизно однакова і досить висока (97-98%). Крім того, вона дозволяє запобігти прогресу захворювання і розвитку пізніх, прогностично несприятливих стадій.
Вакцини для профілактики цього захворювання на даний час не існує. 

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Кліщ

Правила підготовки пацієнта

Від’єднаного кліща необхідно помістити в ємність, що щільно закривається, з вологим ватно-марлевим тампоном/вологим папером. Кліща необхідно зберегти в максимально неушкодженому стані, краще живим (можлива доставка і мертвого, але не більше 48 годин з моменту видалення) 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Дослідження кліща на бореліоз, Borrelia burgdorferi, ПЛР - якісн.
Ціна (грн.) 260
Термін 24 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому