Знижка 10% при оплаті онлайн

×
гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 21:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 21:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 21:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Кашлюк, Bordetella pertussis, антитіла IgG

Повернутися

Загальна характеристика

Кашлюк (Pertussis) - гостре антропонозне інфекційне захворювання, що викликається бактеріями роду Bordetella, переважно Bordetella pertussis, що передається повітряно-краплинним шляхом, характеризується тривалим нападоподібним судомним (спазматичним) кашлем, ураженням дихальної, серцево-судинної і нервової систем.
Механізм передачі - аерозольний.
Шлях передачі збудника - повітряно-краплинний.
Резервуар і джерело інфекції - хвора людина, що становить небезпеку з кінця інкубаційного періоду; максимально з моменту розвитку клінічних проявів хвороби. Впродовж першого тижня спастичного кашлю 90-100% хворих виділяють збудник хвороби. Надалі частота виділення збудника нестримно зменшується і не перевищує до 3-4-го тижня спастичного періоду 10%.
Джерелом інфекції є хворі (діти, дорослі) як з типовими, так і атиповими формами. Кашлюк відноситься до ендемічних захворювань, проте кожні 3-5 років виникають епідемії. Через 10-15 років після вакцинації імунітет слабшає, і людина знову стає уразливою по відношенню до кашлюку. Серодіагностика може бути застосована на пізніших термінах, починаючи з 2-го тижня захворювання. Лікування антибактеріальними препаратами, що проводиться, ніяк не впливає на результати цього методу.
Антитіла IgG є свідченням перенесеної гострої інфекції або вакцинації, з'являються через 2-3 тижні після інфікування, є строго специфічними для збудника. 

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
зі знижкою до 10%
Кашлюк, Bordetella pertussis, антитіла IgG
Ціна (грн.) 390
Термін 72 год.
Терміново!
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому