гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Дослідження на паразитарні гриби й демодекоз

Для дослідження на паразитарні гриби біоматеріал доставляється в чистому контейнері впродовж робочого дня у відділення МЛ ДІЛА після самостійного або виконаного лікарем збору в чистий контейнер. Необхідно узгодити з лікарем прийом антимікотичних препаратів:
 
Важливо: маніпуляція не проводиться у відділенні МЛ ДІЛА.
 
  • уражені нігті зістригати чистими манікюрними ножицями. Упродовж 3 днів перед дослідженням не використовувати ніяких косметичних засобів (лаки, засоби для зміцнення нігтів і т. п.) та місцево лікарських препаратів;
  • волосся з ураженої частини голови висмикують із волосяними цибулинами. Можна вистригати волосся максимально близько до коренів (0,1 міліметра). Упродовж 3 днів перед дослідженням виключити використання будь-яких засобів із догляду за волоссям та місцево лікарських препаратів. У день взяття біоматеріалу не мити волосся;
  • лусочки шкіри з вогнищ ураження, вміст або гнійні виділення папул (везикул) поміщають на предметне скло. Біоматеріал необхідно накрити іншим склом, щільно загорнути у паперову серветку й помістити у зіп-пакет. Упродовж 3 днів перед дослідженням виключити використання будь-яких косметичних засобів (крем, мило, лосьйони та ін.). У день взяття біоматеріалу не використовувати місцево лікарські препарати, не вмиватися.
 

Для дослідження на демодекс вії, брови, лусочки шкіри, вміст або гнійні виділення папул (везикул) доставляються впродовж робочого дня у відділення МЛ ДІЛА.
  • взяття виділень папул, везикул є лікарською маніпуляцією, тому відділення МЛ ДІЛА приймає тільки доставлений біоматеріал;
  • взяття такого біоматеріалу, як вії, брови, лусочки шкіри, можливо проводити у відділенні.
 
Упродовж 3 днів перед дослідженням на демодекс не застосовувати будь-яких косметичних та гігієнічних засобів для догляду за обличчям (крем, мило, лосьйони та ін.). У день взяття біоматеріалу не використовувати місцево лікарські препарати, не вмиватися.
 
Для дослідження необхідно зібрати:
  • вії - 5 волосків із кожного ока (3 – з верхньої повіки, 2 – з нижньої);
  • брови – не менше 5 волосків із кожної брови;
  • лусочки шкіри – повинні візуалізуватися в достатній кількості.
 

Щоб самостійно взяти біоматеріал на демодекс (епідерміс), необхідно придбати у відділенні МЛ ДІЛА «Набір для самостійного взяття біоматеріалу на демодекс (епідерміс)», котрий складається з ме¬дичного пластиру та двох предметних скелець.
 
Процедура взяття біоматеріалу:
  • увечері перед сном відкрити медичний пластир, розрізати його на декілька частин (орієнтовно розміром 1,5 х 2 сантиметри). Наклеїти частини пластиру на зони найбільшого ураження шкі¬ри і так залишити на ніч;
  • вранці зняти пластир із обличчя, відразу наклеїти його на одне з предметних скелець і накрити другим скельцем. Складені між собою скельця щільно загорнути у паперову сер¬ветку, помістити в зіп-пакет та доставити у відділення МЛ ДІЛА впродовж доби (дотримуватись температури під час доставки +5 до +25°C).
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому