гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Метанефрини загальні (у добовій сечі)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану надниркових залоз

Загальна характеристика

Загальні метанефрини - проміжні продукти метаболізму адреналіну. Існує три види катехоламінів: дофамін, адреналін (епінефрин) та норадреналін. Після того, як вони виконають свою функцію в організмі, катехоламіни перетворюються в неактивні форми. Дофамін - в гомованілінову кислоту, норадреналін - в норметанефрин та ванілілмигдальну кислоту, а адреналін - в метанефрин та ванілілмигдалну кислоту. Гормони і їх метаболіти виділяються з сечею. 55% продуктів метаболізму адреналіну виводиться з сечею у формі метанефрину. Внутрішньопухлинний процес метаболізму катехоламінів до метанефринів відбувається незалежно від катехоламінової секреції. Підвищення їх рівня більш стійке, аніж катехоламінів плазми. Це достовірний критерій наявності навіть дрібної феохромоцитоми (>99% чутливості, >89% специфічності). Для підвищення вірогідності діагностики дослідження призначають сумісно з визначенням адреналіну і норадреналіну у сечі. При оцінці результатів необхідно враховувати, що вміст норметанефринів та метанефринів у сечі може збільшуватися після важкого фізичного навантаження, після гіпоглікемії, викликаної інсуліном, після прийому препаратів тироксину, при нефропатіях, гепатитах.

Показання для призначення

1. Діагностика пухлин мозкової речовини наднирників (феохромоцитом) та нервової тканини (нейробластом, гангліоневром).
2. Диференційна діагностика стійкої артеріальної гіпертензії з кризовим перебігом, яка не піддається традиційній гіпотензивній терапії.

Маркер

Маркер діагностики пухлин наднирників та нервової тканини.

Клінічна значущість

1. Скринінг-тест для діагностики феохромоцитоми.
2. У хворих з артеріальною гіпертензією (не епізодичною).

Склад показників:

Метанефрини загальні (в добовій сечі)

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: 12 - 25000
Одиниця виміру: Мікрограм на добу

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
25 - 312

                                  

Правила підготовки пацієнта

сеча добова

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Не вживати продукти, насичені амінами (ваніль, шоколад, кава, какао, чай, кола, пиво, банани, авокадо, томати, алкоголь). За 24 години виключити фізичні навантаження та стреси. Погодити з лікарем відміну тетрациклінових антибіотиків, резерпіну, транквілізаторів, адреноблокаторів, інгібіторів МАО, симпатоміметиків.Примітки:у вкладенні. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

A4_instr_kateholaminy.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча добова

Біоматеріал для дослідження: Сеча добова з консервантом. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Похідні гідралазіну, інгібітори МАО.
 • Леводопа.

Інтерпретація:

 • Феохромоцитома, нейробластома у дітей, гангліоневрома. Для досягнення найбільшої точності діагностики феохромоцитоми, досліджують також вільні катехоламіни.
 • Гострі лейкози (внаслідок дегенерації хромафінної тканини), колагенози.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому