гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Фактор комплементу С2

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану імунної системи

Загальна характеристика

Система комплементу - комплекс складних білків, постійно присутніх в крові.
Це каскадна система протеолітичних ферментів, призначена для гуморального захисту організму від дії чужорідних агентів і бере участь у реалізації імунної відповіді організму.
Є важливим компонентом як вродженого, так і набутого імунітету.
Через компонент С2 відбувається активація класичного шляху комплементу - С2, С3 і С4 формують С3-конвертазу, а потім і С5-конвертазу.
При нестачі компонента комплементу циркулюючі імунні комплекси преципітують і відкладаються переважно на судинній стінці і на структурах, що експресують Fc-рецептори, наприклад на базальних мембранах (у тому числі ниркових).
В результаті розвивається иммунокомплексная патологія.
Якість тесту підтверджується сертифікатом Європейскої незалежної системи зовнішнього контролю якості лабораторних тестів Instand.

Показання для призначення

1. Рецидивні бактеріальні інфекції.

2.  Системні аутоімунні та імунокомплексні захворювання (системний червоний вовчак, гломерулонефрит, васкуліт тощо)

Маркер

Маркер патології системи комплементу, яка обумовлена недостатністю синтезу компонентів комплементу, продукцією малоактивних компонентів, порушенням секреції готових компонентів клітинами-продуцентами (напр., Компонента С2 макрофагами), збільшенням спожива

Клінічна значущість

Дефіцит С2 - патологія, спричинена спадковим дефектом другого компонента комплементу системи. Зустрічається в однієї людини з 10 000, має аутосомно-рецесивний тип спадкування. У здорових гетерозиготних носіїв активність компонента С2 становить 50% норми. Можливі здорові люди з недостатністю С2.
При дефіциті С2 часто розвиваються ВКВ, дискоїдний вовчак, гломерулонефрит.
При ВКВ у 6% випадків активність компонента С2 знижена.
Локус, що кодує компонент С2, розташований в 6-й хромосомі і пов'язаний з антигенами гістосумісності.
У зв'язку з цим існує кілька гіпотез про механізм порушень при дефіциті С2: зміна нейтралізації вірусів (онкорнавірусів кореподібного), що приводить до їх тривалої персистенції; дефект солюбілізации імунних комплексів сироватковими факторами, сприяючий їх відкладенню в судинній стінці; дефект регуляції імунної відповіді.
У хворих знижена гемолітична активність сироватки, бактерицидна активність, імунне прилипання.

Склад показників:

Фактор комплементу С2

Метод: Імунотурбідіметричний
Одиниця виміру: Міліграм на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
14 - 25

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

Інтерференція:

 • 1. Повноцінний клінічний аналіз може бути проведений лише в комплексі з оцінкою клінічної картини захворювання у даного пацієнта і даних його анамнезу. Робити клінічний висновок на підставі лише функціональної активності компонентів комплементу не можна,
 • 1. Повноцінний клінічний аналіз може бути проведений лише в комплексі з оцінкою клінічної картини захворювання у даного пацієнта і даних його анамнезу. Робити клінічний висновок на підставі лише функціональної активності компонентів комплементу не можна, оскільки одні і ті ж зміни показників можуть спостерігатися при принципово різних патологічних процесах.
  2. Клінічні дані відіграють вирішальну роль, а визначення функціональної активності компонентів комплементу несе допоміжне діагностичне та прогностичне значення.
  3. Аналіз в динаміці (особливо в зіставленні з клінічною динамікою) більш інформативний з точки зору як діагностики, так і прогнозу перебігу захворювання, допомагає уникнути помилкового трактування.
  4. При оцінці показників слід враховувати можливість їх коливань, у зв'язку з прийняттям їжі, фізичними навантаженнями, відчуттям страху, часом доби.

Інтерпретація:

 • немає достовірних даних
 • Набутий дефіцит С2: активації комплементу, викликаний хворобами імунних комплексів; ревматоїдним артритом; ВКВ, системними васкулітами та ін.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому