гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Токсокароз, Toxocara canis, антитіла IgG

clock icon Термін виконання: 72 год.
480 грн

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Токсокароз — інфекція, зумовлена нематодою Toxocara canis, що паразитує у собак, вовків, лисиць та інших представників сімейства псових. Фактором передачі є ґрунт, забруднений яйцями токсокар. У кишківнику людини з яєць утворюються лічинки, які проникають через стінку кишківника і мігрують в печінку, легені і далі в інші органи, викликаючи їх пошкодження. Постійним симптомом токсокарозу є висока еозинофілія.
Клінічні симптоми захворювання різноманітні. При вісцеральній формі вони варіюють від асимптоматичного стану з помірною еозинофілією до множинних потенційно небезпечних проявів, включаючи гепатомеґалію, гіпергамаглобулінемію, легеневі симптоми, лихоманку, пневмонію, неврологічні симптоми. При очній формі від асимптоматичного стану до гострого ураження очей з втратою зору.
Діагностика токсокарозу ускладнена тим, що в організмі людини лічинки не досягають статевозрілого стану, тому дорослі особи або їх яйця не можна виявити в калі або дуоденальному вмісті, як при інших гельмінтозах. Через особливості життєвого циклу паразита (дорослі особи мешкають в тканинах) серодіагностика є альтернативним методом виявлення даного паразита, залежить від ступеня глистної інвазії. Позитивний результат дослідження сам по собі не може служити підставою для діагнозу і не виключає можливості інфекції подібними організмами. Оскільки імунна відповідь і концентрація антитіл варіюють в залежності від локалізації і кількості гельмінтів, негативний результат не дозволяє повністю виключити ймовірність інфікування Toxocara canis. 

Показання для призначення

1. Підтвердження діагнозу при клінічній підозрі на токсокароз у осіб з характерним комплексом симптомів (лімфоаденопатія, гепатомегалія, бронхіт і бронхіальна астма невідомого генезу, уртикарний висип) і характерним епіданамнезом (геофагія, види діяльності, які передбачають контакт із землею).
2. Диференційна діагностика токсокарозу та інших гельмінтозів і захворювань, що супроводжуються вираженою еозинофілією і лейкемоідною реакцією еозинофільного типу.
3. Епідеміологічні дослідження 

Маркер

Серологічний маркер імунної пам'яті до інфекції Toxocara canis.

Клінічна значущість

Діагностика токсокарозу, при характерному комплексі симптомів і оцінка ефективності проведеного лікування

Склад показників:

Антитіла до Toxocara canis IgG

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: не застосовується
Одиниця виміру: S/CO

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 0.9
<0.9   негативний
0.9-1.1 сумнівний
>1.1   позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена.
 • Не виявлена.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат: поточна або інфекція, що мала місце в минулому - Toxocara canis. Не виключена кросреактивность зі схожими інфекційними агентами.
 • Негативний результат:
  1. Відсутність інфікування Toxocara canis;
  2. Відсутність визначеного рівня антитіл до антигенів Toxocara canis (серонегативні пацієнти).
  Сумнівний результат:
  1. Низький рівень антитіл (слабо виражена імунна відповідь);
  2. Неспецифічні сироваткові інтерференції.
  Примітка: Імунна відповідь і концентрація антитіл варіюють в залежності від локалізації і кількості гельмінтів, негативний або повторно сумнівний результат не дозволяє повністю виключити ймовірність інфікування 
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому