гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Антитіла IgG до топоізомерази I (Scl-70), кількісний

Повернутися

Діагностичний напрямок

Системні захворювання сполучної тканини

Загальна характеристика

Антитіла до Scl-70 - це імуноферментний тест для визначення IgG-антитіл до антигену Scl-70 в сироватці та плазмі крові. Антитіла до Scl-70 реагують з топоізомеразою I (основний негістоновий хромосомний білок з молекулярною масою 70 кДа). Дані аутоантитіла не зустрічаються при вогнищевій склеродермії і корисні для діагностики системної склеродермії (чутливість методу - 20-40%, специфічність - 90-100%). Системна склеродермія - дифузне захворювання сполучної тканини, що проявляється прогресуючим фіброзом шкіри, внутрішніх органів, судинною патологією за типом облітеруючого ендартеріоліту з поширеними вазоспастичними порушеннями. Причина не з'ясована, передбачаються вірусне і спадкове походження захворювання. Патогенез системної склеродермії включає зміни обміну сполучної тканини (збільшення біосинтезу колагену і неофібріллогенеза, фіброз тканин), імунні порушення і ураження мікроциркуляторного русла. У розвитку фіброзу велику роль відіграють цитокіни та фактори росту, що секретуються лімфоцитами, моноцитами і тромбоцитами. Вони викликають гіперпродукцію колагену і макромолекул основної речовини сполучної тканини з подальшим розвитком ділянок фіброзу.

Показання для призначення

Прогресуючий системний склероз.

Маркер

Маркер діагностики прогресуючого системного склерозу.

Клінічна значущість

Обстеження пацієнтів з симптомами склеродермії та ін. захворювань сполучної тканини, у яких тест на антинуклеарні антитіла позитивний.

Склад показників:

Антитіла IgG до топоізомерази I (Scl-70), кількісний

Метод: Автоматизований імунофлюороферментний метод ELIA Phadia
Діапазон вимірювань: 0.6 - 240
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
< 7
<7     негативний
7-10  сумнівний
>10   позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлена.
  • Не виявлена.

Інтерпретація:

  • Прогресуючий системний склероз (дифузна форма).
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому