гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Сечова кислота у сечі

Повернутися

Діагностичний напрямок

Суглобовий синдром

Загальна характеристика

Вміст сечової кислоти в сечі тісно пов'язан з дієтою (співвідношення в їжі пуринів, вуглеводів і жирів), функціонуванням нирок, характером обміну нуклеотидів, лікарською терапією та ін. Сечова кислота, що виводиться з сечею, відображає надходження пуринів з їжею і розпад ендогенних пуринових нуклеотидів. Приблизно 70% загальної кількості сечової кислоти організму виводиться з сечею. Кліренс сечової кислоти становить 10% профільтрованої кількості. Ниркова екскреція сечової кислоти є похідною профільтрованої кількості, яка майже повністю реабсорбується в проксимальному канальці, а також секреції і реабсорбції в дистальному канальці.

Показання для призначення

1. Діагностика порушень пуринового обміну (подагра). 2. Діагностика ендокринних захворювань. 3. Хвороби крові. 4. Інтоксикація свинцем. 5. Підозра на дефіцит у їжі фолієвої кислоти.

Маркер

Маркер порушень пуринового обміну, інтоксикації свинцем.

Клінічна значущість

Обстеження та лікування пацієнтів з сечокам'яною хворобою.

Склад показників:

Сечова кислота

Метод: Колориметричний
Діапазон вимірювань: від 54
Одиниця виміру: Мікромоль на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
2200 - 5475

                                  

Правила підготовки пацієнта

сеча

Примітки:Будь-яка порція сечі, незалежно від часу доби, збирається після туалету зовнішніх статевих органів. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

сеча добова

Примітки:Перше ранкове сечовипускання зробити в унітаз. Всю подальшу добову сечу, включаючи ранкову порцію наступного дня, зібрати в ємкість (важливо - об`єм ємкості повинен бути достатнім для очікуваної кількості сечі за добу). Протягом усього періоду збору біологічний матеріал тримати в прохолодному, захищеному від світла місці. Після закінчення збору, визначити добовий об`єм зібраної сечі, перемішати, відлити 30-40 мл в стандартний контейнер для сечі та доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча

Біоматеріал для дослідження: Сеча. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

сеча добова

Біоматеріал для дослідження: Сеча добова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: вказати добовий об'єм сечі, в л.

Інтерференція:

 • Йодид калію, хінін, атропін.

Інтерпретація:

 • Подагра; лейкемія; синдром Леша-Ніхана; хвороба Вільсона-Коновалова; цистиноз; вірусний гепатит; істинна поліцитемія; серповидноклітинна анемія; крупозна пневмонія; епілепсія.
 • Ксантинурія; дефіцит фолієвої кислоти; свинцева інтоксикація; наростаюча атрофія м'язів; лікарські препарати: йодид калію, хінін, атропін.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому