гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Активований Частковий Тромбопластиновий Час (АЧТЧ)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка системи гемостазу

Загальна характеристика

АЧТЧ - один з найбільш цінних скринінгових тестів, який чутливий: до дефіциту всіх факторів згортання крові (крім фактора VII) гепарину, специфічних (антитіла до факторів VIIІ та ІХ) і неспецифічних інгибиторів згортання (системний червоний вовчак). Головна функція АЧТЧ - провести скринінг порушень внутрішнього шляху згортання. Необхідно враховувати, що подовження АЧТЧ відбувається при 30-40% зниженні рівня будь-якого з факторів згортання. Вкорочення АЧТЧ свідчить про підвищення згортання (гіперкоагуляції).

Показання для призначення

1. Діагностика патології системи згортання крові (гемофілії, ДВЗ-синдром). 2. Виявлення антикоагулянту червоного вовчака і антифосфоліпідного синдрому. 3. Контроль терапії високомолекулярними гепаринами.

Маркер

Маркер стану системи згортання, порушень внутрішнього шляху згортання.

Клінічна значущість

1. Моніторинг терапії гепарином.
2. Скринінг недостатку факторів згортання.
3. Виявлення інгібіторів коагуляції, таких як вовчаковий антикоагулянт, специфічні інгібітори фактору, і неспецифічні інгібітори.

Склад показників:

Активований Частковий Тромбопластиновий Час (АЧТЧ)

Метод: Клотинговий
Діапазон вимірювань: 20 - 180
Одиниця виміру: Секунд

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
21,6 - 32,5

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Не вживати алкоголь. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. За 15 хвилин посидіти,відпочити. Безпосередньо перед обстеженням виключити фізичні навантаження та стреси. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-Cit. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з цитратом натрію, 3,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: при доставці >10 годин, центрифугувати, відбрати плазму та заморозити, доставити на сухому льоді. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 10 год.

Інтерференція:

 • Антистрептаза, хлорпромазин, вальпроєва кислота.

Інтерпретація:

 • ДВЗ-синдром (III фази II), тяжкі захворювання печінки з порушенням синтетичної функції, масивні гемотрансфузії, введення гепарину, дефіцит факторів внутрішнього шляху згортання, дефіцит вітаміну К, присутність інгібіторів згортання, наявність вовчакового антикоагулянту, гемофілія.
 • ДВЗ (І фаза), гіперкоагуляція і небезпека виникнення тромбозів, тромбози, тромбоемболії.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому