гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Холінестераза (ХЕ,CHE)

clock icon Термін виконання: 14 год.
150 грн

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Холінестераза - фермент, який розщеплює складні з'єднання холіну і застосовується зазвичай по відношенню до ацетилхолінестерази, що розщеплює нейромедіатор ацетилхолін на холін і оцтову кислоту. Холінестераза присутня у всіх холінергічних синапсах, в яких відбувається швидке розщеплення ацетилхоліну під час передачі нервового імпульсу. Холінестераза бере участь у транспорті іонів через мембрани клітин крові і скелетних м'язів, у регуляції збудливості і скоротливості гладкої мускулатури і міокарда. Рівень холінестерази в сироватці використовується як показник синтетичної активності печінки. Зниження активності холінестерази в сироватці супроводжується, як правило, зниженням концентрації альбуміну і зростанням активності трансаміназ. Відновлення активності ферменту свідчить про нормалізацію функції печінки.

Показання для призначення

1. Оцінка функціонального стану печінки.
2. Діагностика захворювань печінки.
3. Отруєння фосфорорганічними речовинами і інсектицидами.

Маркер

Маркер синтетичної активності печінки.

Клінічна значущість

1. При підозрі отруєння органофосфатами.
2. Дозволяє оцінити чутливість до
анестезії у пацієнтів перед операцією (у пацієнтів зі зниженою або відсутністю активності холінестерази, курареподібний ефект зберігається і вимагає використання управління вентиляцією).

Склад показників:

Холінестераза (ХЕ,CHE)

Метод: Колориметричний
Діапазон вимірювань: від 1500
Одиниця виміру: Одиниць на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
4900 - 11900

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Анаболічні стероїди, тестостерон, фосфорорганічні інсектициди, карбамат, циметидин, ранітидин циклофосфамід, ехотіопата йодид, естрогени, глюкокортикоїди, літій, неостигмін, нервово-м'язові релаксанти, пероральні контрацептиви, фенелзин, фенотіазини, фізостигмін, йопаноєва кислота, стрептокінази. 

Інтерпретація:

 • Гіперліпопротеїнемія IV типу, нефротичний синдром, ожиріння, психоз, рак молочної залози, ексудативна ентеропатія, артеріальна гіпертонія, цукровий діабет, правець, хорея, маніакально-депресивний психоз, депресивні неврози, тривога.
 • Отруєння фосфорорганічними отруйними речовинами і інсектицидами, захворювання печінки (цироз, гепатити, печінкова недостатність), гострі інфекції, інфаркт міокарда, дерматоміозит, м'язові дистрофії, пізній термін вагітності, гіпоальбумінемія, стан після хірургічного втручання із застосуванням міорелаксантів. 
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому