гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Бактеріологічний посів + антибіотикограма матеріалу на анаеробну флору

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Мета дослідження - ідентифікація збудника при клінічній підозрі на анаеробну інфекцію: гнилісний характер запалення з газоутворенням. Анаеробний процес характерний для закритих ран, абсцессів, глибоких, трофічних виразок, міонекрозів. Мікроорганізми, що виділяються: Actinomyces, Bacteroides, Clostridium, Eubacterium, Fusobacterium, Gemella, Peptostreptococcus, Porphyromonas, Prevotella, Propionibacterium, Veilonella.

Показання для призначення

1. Гнійна инфекція глибоких тканин: внутрішньочеревний абсцесс, абсцес легень, емпіема плеври, абсцеси в порожнині малого тазу, підшкірні абсцеси, інфекція культі після ампутаціі, абсцес простати, кон'юнктивіт, інфекція аортальних шунтів.
2. Холецистит, спричинений клостридіальною інфекцією.
3. Інфекція шкіри і м'яких тканин: целюліт, параректальний абсцес, діабетичні виразки стоп.
4. Гнійний міозит.
5. Клостридіальный міонекроз (газова гангрена).
6. Клостридіальна септицемія, клостридіальне інфікування матки (особливо після септичного аборту ), товстої кишки або жовчовивідних шляхів.
7. Періодонтальний абсцес.

Маркер

Оцінка наявності збудників анаеробної інфекції в досліджуваному біоматеріалі з визначенням чутливості до антибіотиків

Клінічна значущість

1.Встановлення факту інфекційного процесу.
2.Вибір адекватної антибіотикотерапіі.
3.Моніторинг лікування.

Склад показників:

Бак. посів на анаеробну флору

Метод: Бактеріологічний, ручний
Діапазон вимірювань: 103 - 108
Одиниця виміру: Колонієутворюючих одиниць на грам

Правила підготовки пацієнта

мазок із рани

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом місцевих антибактеріальних та антисептичних препаратів.

урогенітальний мазок (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 48 годин. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) за 48 годин. Проходити обстеження не раніше ніж через 48 годин після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ.

мазок із язика

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом місцевих антибактеріальних та антисептичних препаратів. Безпосередньо перед обстеженням Не чистити зуби зубною пастою, не жувати жувальну гумку. Не вживати їжу та напої.

мазок із носа

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом місцевих антибактеріальних та антисептичних препаратів.

мазок із мигдалин

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години не палити. Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу. Припинити прийом препаратів антибактеріальної, антимікотичної терапії. За 2 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Не вживати Натще або через 2 години після їди.

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом місцевих антибактеріальних та антисептичних препаратів.

урогенітальний мазок (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 48 годин. За 24 години Припинити прийом місцевих антибактеріальних та антисептичних препаратів. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

мазок із рани

Біоматеріал для дослідження: Мазок із рани. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amies (Широкий). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

урогенітальний мазок (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Мазок із вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amies (Широкий). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Мазок із цервіксу. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amies (Вузький). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

мазок із язика

Біоматеріал для дослідження: Мазок із язика. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amies (Широкий). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

мазок із носа

Біоматеріал для дослідження: Мазок із носа. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amies (Вузький). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

мазок із мигдалин

Біоматеріал для дослідження: Мазок із мигдалин. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amies (Широкий). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

урогенітальний мазок (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Мазок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amies (Вузький). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Вживання антимікробних препаратів впливає на достовірність результату.

Інтерпретація:

  • При захворюванні висівається етіологічно значущий збудник в діагностичному титрі (III і IVступінь росту).
    I ступінь росту (дуже незначний ріст) - поодинокі колонії до 10 (<103 КУО/тампон/мл)
    II ступінь росту (невелика кількість) - до 20 колоній (103 КУО/тампон/мл);
    III ступінь росту (помірна кількість) - більше 21, але менше 100 колоній (104 КУО/тампон/мл);
    IV ступінь росту (велика кількість ) - більше 100 колоній (>105 КУО/тампон/мл).

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому