гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

ДНК вірусу Епштейн-Барра (EBV), CISH

Повернутися

Діагностичний напрямок

Патоморфологічна діагностика

Загальна характеристика

Неефективність Т-клітинної відповіді на структурні білки вірусу Епштейна-Барра, призводить до надмірної і наконтрольованої Т-клітинної та епітеліоїдної проліферації, яка в свою чергу іноді призводить до формування злоякісних новоутворень. Вірус Епштейна-Барра відіграє важливу роль в патогенезі ендемічної лімфоми Беркітта, лімфом, що розвиваються при СНІДі, ангіоцентричної лімфоми із Т-кілерних клітин, назофарингеальної карциноми. Дослідження ДНК вірусу Епштейна-Барра (EBV) в гістологічних препаратах проводиться виключно з метою уточнення діагнозу, методом хромогенної гібридизації in situ ( CISH).Це нефлуоресцентний метод, при якому, завдяки імунопероксидазній реакції, під мікроскопом виявляються гібридизовані ДНК-зонди.

Показання для призначення

Виключно з ціллю уточнення діагнозу: а). Ендемічної лімфоми Беркітта; б). Лімфом, що розвиваються при СНІДі; в). Ангіоцентричної лімфоми з Т-кілерних клітин; г). Назофарингеальної карциноми.

Маркер

Виявлення ДНК вірусу Епштейна-Барра

Клінічна значущість

Для уточнення діагнозу, вибору тактики ведення пацієнта.


Склад показників:

Імуногістохімічне дослідження

Метод: Патоморфологічна мікроскопія

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: Зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Парафіновий блок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, час доставки не обмежений Коментар: доставлений парафіновий блок має знаходитись у контейнері (захищений від вологи та пошкоджень) .

Інтерференція:

  • Імуногістохімічне дослідження 3 категорії складності

Інтерпретація:

  • Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version: 2019,Міжнародна класифікація хвороб),SNOME CT (Систематизована медична номенклатура- Клінічні терміни)

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому