гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

ROS1 (D4D6), ІГХ

Повернутися

Діагностичний напрямок

Патоморфологічна діагностика

Загальна характеристика

ROS1-це рецепторна тирозин-кіназа, що виступає в ролі онкологічного гену, який провокує розвиток злоякісних процесів в організмі людини. Порушення регуляції специфічних білкових елементів, внаслідок генної транслокації, призводить до того, що механізм самознищення ( апоптоз) злоякісних клітин зупиняється, клітини починають надмірно ділитися, а пухлина прискорено збільшуватися в розмірах.Діагностичний пошук спрямовується на виявлення пухлинних елементів і специфічних білків, для яких характерна експресія, внаслідок мутації генів ROS1, при недрібноклітинному ракові легень (НДКРЛ). Оскільки пухлини НДКРЛ з перебудовою ROS1 є рідкісними(1-2% випадків),то економічно обгрунтованим та швидким у використанні буде їх скринінг методом ІГХ з використанням кролячого антитіла D4D6.  Усі ROS1 позитивні ІГХ випадки легеневої аденокарциноми, перед початком терапії інгібіторами тирозин-кінази, мають бути обов'язково підтвердженими FISH методом.

Показання для призначення

Гістологічно підтверджена аденокарцинома легень

Маркер

Наявність ROS1 мутації

Клінічна значущість

Ідентифікація в пухлині  мутаційного статусу ROS1, має предиктивну(сигналом для лікування пухлини є застосування інгібіторів тирозин-кінази) та прогностичну клінічну цінність


Склад показників:

Імуногістохімічне дослідження

Метод: Патоморфологічна мікроскопія

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: Зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Парафіновий блок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, час доставки не обмежений Коментар: доставлений парафіновий блок має знаходитись у контейнері (захищений від вологи та пошкоджень) .

Інтерференція:

  • Імуногістохімічне дослідження 3 категорії складності

Інтерпретація:

  • Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version: 2019,Міжнародна класифікація хвороб),SNOME CT (Систематизована медична номенклатура- Клінічні терміни)

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому