гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

CD56, дослідження кількості uNK клітин в ендометрії, ІГХ

Повернутися

Діагностичний напрямок

Патоморфологічна діагностика

Загальна характеристика

Спеціальне патоморфологічне дослідження методом ІГХ, з визначенням CD56 (кластера диференціювання лейкоцитів) та дослідження кількості uNK клітин в ендометрії (натуральні кілери в ендометрії матки),- призначається у випадку, коли потрібно підтвердити наявність хронічного ендометриту, який потенційно знижує здатність ендометрію імплантувати запліднену яйцеклітину, що призводить до безпліддя. На кластер диференціювання CD56 робиться акцент,як на клінічно значущий антиген тому, що він локалізується  на NK-клітинах, на активованих Т-лімфоцитах, а також на клітинах нейроектодермального  походження, і основною його функцією  -є формування архітектоніки тканини.Оскільки, навіть при безсимптомно перебігаючому хронічному ендометриті, все ж таки існує запалення в тканинах, то медіатори запалення- цитокіни, залучають,  в першу чергу, до зони запалення- клітини з природньою цитотоксичною активністю( натуральні кілери NK-лімфоцити). Дослідження кількості uNK клітин в ендометрії, а також визначення на них експресії CD56,-дозволяє стверджувати про наявність хронічного ендометриту, як причини безпліддя.

Показання для призначення

1. Підтвердження, чи спростування  наявності хронічного ендометриту, як причини безпліддя. 2. Як додатковий вид обстеження, для оцінки дієвості гормональної терапії, при гіперплазії ендометрію та порушенні менструального циклу, пов'язаних з дисфункцією яєчників.

Маркер

Маркером є експресія CD56 в uNK клітинах

Клінічна значущість

Діагностика хронічного ендометриту, як одного з факторів безпліддя.


Склад показників:

Імуногістохімічне дослідження

Метод: Патоморфологічна мікроскопія

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: Зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Парафіновий блок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, час доставки не обмежений Коментар: доставлений парафіновий блок має знаходитись у контейнері (захищений від вологи та пошкоджень) .

Інтерференція:

  • Імуногістохімічне дослідження 3 категорії складності

Інтерпретація:

  • Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version: 2019,Міжнародна класифікація хвороб),SNOME CT (Систематизована медична номенклатура- Клінічні терміни)

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому