гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №247 "Співвідношення sFlt-1/PLGF з розрахунком ризику ПЕ у ІІ, ІІІ триместрах, ASTRAIA"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Обстеження вагітних

Загальна характеристика

Прееклампсія (ПЕ) – це серйозне ускладнення вагітності, що призводить до значної материнської та внутрішньоутробної або неонатальної захворюваності та смертності.

Ризик прееклампсії можна вирахувати по анамнезу матері та характерних особливостях перебігу вагітності, однак точність виявлення значно покращується за рахунок використання маркерів.

Сучасні маркери прееклампсії

Шляхом визначення рівнів циркулюючого у крові Плацентарного фактору росту (PLGF) можна відрізнити нормальний перебіг вагітності від ризику розвитку прееклампсії ще до появи клінічних симптомів. Плацентарний фактор росту має ангіогенні властивості, необхідний для нормального розвитку судинної системи плаценти. За нормальної вагітності рівень проангіогенного фактора PLGF зростає протягом перших двох триместрів та знижується з наближенням пологів. sFlt-1 (розчинна fms-подібна тирозинкіназа-1) – має антиангіогенні властивості. У разі ПЕ спостерігається:

•підвищення концентрації sFlt-1;

•зниження концентрації PLGF.

Співвідношення sFlt-1 до PlGF є найкращим предиктором прееклампсії, ніж будь-який із цих окремо взятих показників.

Дослідження допомагає:

•Підвищити точність прогнозування ранньої прееклампсії у жінок з факторами ризику;

•Своєчасно посилити моніторинг стану вагітної та плода;

•Ідентифікувати ризик передчасних пологів: високий показник співвідношення sFlt-1/PlGF пов'язаний з більш короткою тривалістю вагітності та вищим ризиком передчасних пологів;

•Визначити відповідний час та місце розродження


Важливо! Рекомендований проміжок між датою проведення УЗД та датою забору крові складає не більше 48 год. У разі більшого проміжку буде запропоновано переоформлення на "Співвідношення sFlt-1/PLGF у ІІ та ІІІ триместрах вагітності" без розрахунку на ПЗ Astraia"

У разі терміну вагітності до 24 тиж+6 дн. та за умови, що в спеціальному первинному направленні зазначена довжина шийки матки та акушерський анамнез, проводиться розрахунок ризику передчасних пологів.

Важливо! Дослідження можна пройти тільки за направленням лікаря.

Розрахунок ризиків відбувається за допомогою програмного забезпечення Astraia, що є єдиною міжнародно прийнятою системою оцінки пренатальних ризиків, схваленою Фондом Медицини Плода (FMF).

Підхід FMF до скринінгу на ПЕ полягає у використанні теореми Байєса для поєднання ризику з боку материнських характеристик та анамнезу з результатами різних комбінацій біофізичних та біохімічних вимірювань, проведених у різний термін вагітності.

Цей підхід оснований на такій гіпотезі: якщо б вагітність тривала необмежений період часу, у всіх пацієнток розвинулася б ПЕ, але чи реалізується ця подія до певного гестаційного терміну, залежить від того, чи буде вагітна розроджена до або після маніфестації ПЕ.


Програма розрахунку ризиків Astraia використовує дані ультразвукового дослідження плода виключно від спеціаліста УЗД, що має сертифікацію Фонду Медицини Плода (FMF).

У випадку, якщо лікар замовив «Співвідношення sFlt-1/PLGF з розрахунком ризику прееклампсії у ІІ, ІІІ триместрах, Astraia» та не має ліцензії або термін її дії скінчився, розрахунок не може бути проведений.

У даному випадку пропонуємо до замовлення альтернативне дослідження для скринінгу прееклампсії у ІІ та ІІІ триместрі вагітності:

•Співвідношення sFlt-1/PLGF у ІІ та ІІІ триместрах вагітності

У разі виникнення запитань щодо отримання ліцензії FMF або у разі, якщо сертифікований FMF спеціаліст бажає самостійно надати файл ліцензії ДІЛА, прохання звернутися за номером: 0 800 219 696 або надіслати лист на email: [email protected].

Показання для призначення

• Вагітні з групи ризику по прееклампсії.
• Прогнозування розвитку несприятливих акушерських результатів на пізніх термінах вагітності:
- прееклампсії,
- передчасних пологів,
- синдрому затримки розвитку плода.

Маркер

Маркер прееклампсії, передчасних пологів, затримки росту плода

Клінічна значущість

• Прогнозування розвитку несприятливих акушерських результатів на пізніх термінах вагітності.
• Підвищеняя точності прогнозування ранньої прееклампсії у жінок з факторами ризику.
• Своєчасне посилення моніторингу стану вагітної та плода.
• Ідентифікація ризику передчасних пологів: високий показник співвідношення sFlt-1/PlGF пов'язаний з більш короткою тривалістю вагітності та вищим ризиком передчасних пологів.
• Визначення відповідного часу та місця розродження.
• Виявлення ризику розвитку прееклампсії ще до появи клінічних симптомів.


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.Важливо:Дослідження виконується за наявності спеціального первинного направлення від лікаря (паперового або електронного). У вигляді виключення замовлення може бути оформлене за наявності УЗД та іншого паперового носія за наявності усіх обов'язкових даних для розрахунку ризику.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому