гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Реверсивний Т3

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану щитоподібної залози

Загальна характеристика

Трийодтиронін реверсивний (rТ3) – третя основна форма тиреоїдних гормонів, що циркулюють у крові, біологічно неактивний, однак може зв'язуватися з тими самими рецепторами, що й Т3, блокуючи взаємодію останнього з ними. Підвищення рівня rT3 при низьких значеннях вТ3 підтверджує синдром еутиреоїдної патології (не потребує призначення препаратів гормонів щитоподібної залози).

Показання для призначення

1. Пацієнти з дискордантністю (невідповідністю) показників ТТГ, вТ4, вТ3.
2. Пацієнти з підозрою на синдром еутиреоїдної патології (СЕП).

Маркер

Маркер функціонального стану щитоподібної залози.

Клінічна значущість

Аномальні, дискордантні показники ТТГ, вТ4, в Т3 можуть мати місце при відсутності порушення функції щитоподібної залози (синдром еутиреоїдної патології, СЕП). Виявлення підвищеного рівня rT3 при низьких значеннях вТ3 виключає гіпотиреоз, що дозволяє запобігти призначення препаратів тироксину, трийодтироніну.

Склад показників:

Реверсивний Т3

Одиниця виміру: Нанограм на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
0,098 - 0,218

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Припинити прийом препаратів біотину, полівітамінів, біодомішок для волосся, нігтів, шкіри. За 24 години виключити фізичні навантаження та стреси. Не вживати алкоголь. Не вживати каву. За 12 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 3 години не палити. За 2 години Не вживати їжу та напої дітям 1-5 років. За 30 хвилин Не вживати їжу та напої дітям до 1 року. Погодити з лікарем застосування глюкокортикоїдних гормонів. Погодити з лікарем застосування препаратів статевих гормонів. Погодити з лікарем застосування препаратів гормонів щитоподібної залози. Якщо прийом гормонів не виключається, препарат приймати після взяття крові, у відділенні вказати інформацію про препарати для внесення в направлення.Важливо:Взяття біоматеріалу 8.00-11.30.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • при прийомі препаратів пропілтіоурацил, іподат, пропранолол, аміодарон, дексаметазон та анестетик галотан.
 • при прийомі препарату дилантин

Інтерпретація:

 • при гіпертиреозі, при синдромі еутиреоїдної патології (голодування, виснаження, білково-енергетична недостатність, тяжкі травми, інфаркт міокарда, хронічна хвороба нирок, діабетичний кетоацидоз, нервова анорексія, цироз печінки, опікова хвороба, сепсис). При прийомі препаратів - пропілтіоурацил, іподат, пропранолол, аміодарон, дексаметазон та анестетик галотан.
 • при прийомі препарату дилантин
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому