Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Енуклеація очного яблука

clock icon Термін виконання: 8 дн.
1050 грн

Діагностичний напрямок

Патоморфологічна діагностика

Загальна характеристика

Енуклеація ока-хірургічне втручання з видаленням очного яблука. Цей вид операції виконується в дуже крайніх випадках та при суворо обмежених показаннях. В першу чергу- при злоякісних внурішньоочних пухлинах; при виражених ,нічим не знімаючихся, болях в осліпшому оці; як профілактична міра розвитку симпатичної офтальмії та в косметичних цілях по видаленню сліпого ока. Коли Енукліація ока не показана із-за небезпеки гнійних ускладнень( панофтальміт, ендофтальміт), виконується операція - Евісцерація ока, що полягає в видаленні вмісту очного яблука зі збереженням склери, та прикріплених до неї м'язів. При розростанні злоякісної пухлини та поширенні її на стінки очниці виконують операцію - Екзентерація очниці, яка буває підокістною, орбітосинуальною та окістною. Операційний матеріал підлягає обов'язковому гістологічному дослідженню для встановлення поширеності патологічного процесу та визначення тактики ведення пацієнта.

Показання для призначення

1 Внутрішньоочні злоякісні пухлини. 2. Нічим не знімаючийся больовий синдром в сліпому оці. 3. Термінальна стадія глаукоми.  4.При потенційному розвиткові  симпатичної офтальмії. 5. Атрофія очного яблука.  6.Видалення сліпого ока в косметичних цілях. 7. Важка травма ока.   8.Епітеліоми кон'юнктиви, проростаючі в очницю.  9. Рецидив меланоми кон'юнктиви. 10.Малігнізація доброякісної пухлини сльозової залози.

Маркер

Маркер морфологічних ознак патологічного процесу  в видаленому очному яблуці.

Клінічна значущість

Диференційна діагностика морфологічних ознак патологічного процесу в видаленому очному яблуці.


Склад показників:

Гістологічне дослідження

Метод: Патоморфологічна мікроскопія

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.

Інтерференція:

  • Інтерференція між морфологічними ознаками доброякісного та злоякісного процесу в очному яблуці.

Інтерпретація:

  • Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни)

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому