гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Лобектомія, пульмонектомія

clock icon Термін виконання: 11 дн.
2500 грн

Діагностичний напрямок

Патоморфологічна діагностика

Загальна характеристика

Різні об'єми оперативних втручань на легенях залежать від виду та локалізації патологічного процесу в них. Всі втручання покликані до збереження якомога більшої частини здорової легеневої тканини, не порушуючи при цьому принципів радикалізму операції. Лобектомія - операція з видалення частки легені, або двох часток в правій легені ( білобектомія ). Операція з повного видалення легені з одного боку називається - Пульмонектомія. Розрізняють також видалення сегменту легені - Сегментектомію, коли патологічне вогнище ( найчастіше при туберкульозі) розташоване в межах сегменту легені. Операційний матеріал підлягає ретельному патоморфологічному дослідженню для виставлення заключного діагнозу та визначення подальшої тактики ведення пацієнта.

Показання для призначення

Лобектомія показана:  1) при периферійному ракові легень;  2) при ракові гирла сегментарного бронху( за відсутністю метастазів в бронхопульмональні та біфуркаційні лімфатичні вузли); 3) як паліативна операція у хворих з низькими функціональними показниками, тільки при можливості видалення метастатичних лімфовузлів. Пульмонектомія показана: 1) центральний рак легень без /з метастазами в бронхопульмональні, включаючи біфуркаційні лімфатичні вузли- важливий лімфатичний колектор, що збирає лімфу з обох легень та часто вражається метастазами.

Маркер

Маркер морфологічних ознак утворення в легенях.

Клінічна значущість

Диференційна діагностика морфологічних ознак утворення в легенях.


Склад показників:

Гістологічне дослідження

Метод: Патоморфологічна мікроскопія

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.

Інтерференція:

  • Інтерференція  між морфологічними ознаками доброякісного та злоякісного процесу в легенях. При злоякісному процесі - інтерференція між первинним злоякісним процесом в легенях та метастатичним.

Інтерпретація:

  • Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни)

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому