гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Діагностичне імунофенотипування

Повернутися

Діагностичний напрямок

Діагностика онкогематологічних захворювань

Загальна характеристика

Фенотипування - це аналітичний процес встановлення типу і ступеню експресії клітинами окремих маркерів, т.з. CD - «кластерів диференціювання» (мембранних і внутрішньоклітинних), характерних для певної лінії кровотворення. Проточна цитофлюориметрія – метод імунофенотипування клітинних суспензій.
Підхід до імунофенотипування пухлинних клітин заснований на використанні стандартизованого покрокового алгоритму консорціума EuroFlow ™ з використанням 10-12 кольорових панелей антитіл, що дозволяє ідентифікувати і повністю охарактеризувати клонально розширені популяції патологічних клітин та зробити висновки про відповідність отриманого фенотипу певній патології згідно класифікації ВОЗ. Для моніторингу резистентного пулу пухлинних клітин (MRD) під час та після терапії, застосовуються спеціалізовані протоколи детекції малоклітинної популяції на тлі регенеруючого гемопоезу. Дані протоколи дозволяють розмежувати нормальні клітини, що розвиваються (гематогони) та виявити залишкову популяцію клітин з пухлинним фенотипом.

Показання для призначення

1. Підозра на наявність онкогематологічного захворювання. 2. Онкоскринінг. Скринінг функцій кісткового мозку, крові. 3. Уточнення діагнозу онкогематологічного захворювання, визначення варіанту, стадії, групи ризику 4. Диференційна діагностика різноманітних уражень кісткового мозку. 5. Оцінка ефективності лікування під час та після лікування. 6. Визначення мінімальної резидуальної хвороби.

Маркер

Оцінка основних функцій, наявність і активність патологічного процесу в кістковому мозку, крові.

Клінічна значущість

1.Скринінг онкогематологічних захворювань. 2. Диференційна діагностика онкогематологічних захворювань. 3. Виявлення онкогематологічних захворювань, підтвердження або виключення діагнозу. 4.Моніторинг впливу хіміотерапії, гормонотерапії, променевої терапії, імунотерапії онкогематологічних захворювань - ефективність та побічні ефекти.

Склад показників:

Діагностичне імунофенотипування

Правила підготовки пацієнта

аспірат кісткового мозку

Примітки:Спеціальної підготовки не потрібно.

венозна кров

Примітки:Спеціальної підготовки не потрібно.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

аспірат кісткового мозку

Біоматеріал для дослідження: Кістковий мозок (в пробірці + скельця). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 0,5-1 мл кісткового мозку та цитологічні препарати (скельця) 5-7 шт. ПреА обробка перед транспортуванням: пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 10 градусів, 24 год.

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/ЕДТА (Онкогем)+ скельця. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2-4 мл крові та цитологічні препарати (скельця) 5-7 шт. ПреА обробка перед транспортуванням: при умові приготування препаратів крові стабільність 12 годин при +2...+8. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 хв.

Інтерпретація:

  • За наявності патологічних змін, зокрема за наявності пухлинних клітин проводиться їх опис. Висновки для імунофенотипування методом проточної цитометрії складають згідно із класифікацією ВООЗ 2017 року.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому