гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Сифіліс, Treponema pallidum, ДНК REAL TIME ПЛР - якісн.

clock icon Термін виконання: 72 год.
880 грн

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Treponema pallidum або бліда спірохета - є збудником сифілісу.
Вхідними воротами інфекції являються слизові оболонки, де виникає первинне ушкодження і відповідна клінічна картина.
Потім током лімфи збудник переноситься до інших органів і систем, приводячи до поліорганних уражень організму.
Це визначає можливості виявлення Treponema pallidum в різних біологічних рідинах методом ПЛР(Полімеразна ланцюгова реакція)-діагностики з урахуванням як клінічних проявів, так і стадії захворювання.

Показання для призначення

1. Контакт з хворим на сифіліс в анамнезі.
2. Гострий період захворювання.
3. Період висипань при підозрі на сифілітичний характер захворювання.

Маркер

Маркер наявності збудника блідої трепонеми в біоматеріалі, який досліджується.

Клінічна значущість

Визначення збудника сифілісу - Treponema pallidum

Склад показників:

Сифіліс, Treponema pallidum, ДНК REAL TIME ПЛР - якісн.

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                  

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) не менш, ніж за 24 години. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 24 години після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

спинномозкова рідина (ліквор )

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

спинномозкова рідина (ліквор )

Біоматеріал для дослідження: Ліквор (спинномозкова рідина). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф без транспортного середовища, 0,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА/гель ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з ЕДТА з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена
 • Не виявлена

Інтерпретація:

 • Позитивний результат - в біологічному матеріалі виявлена ДНК Treponema pallidum.
  Примітка: При отриманні негативного результату необхідно враховувати залежність якості результату від дотримання правил підготовки пацієнта і правильності забору матеріалу.
 • Негативний результат - в біологічному матеріалі ДНК Treponema pallidum не визначається.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому