гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Хронічний лімфолейкоз (моніторинг MRD)

clock icon Термін виконання: 4 дн.
3000 грн

Діагностичний напрямок

Діагностика онкогематологічних захворювань

Загальна характеристика

Хронічна лімфоїдна лейкемія (ХЛЛ) — індолентна лімфоїдна пухлина В-клітинного походження, при якій відбувається злоякісна проліферація малих, морфологічно зрілих В-лімфоцитів із накопиченням їх у кістковому мозку, периферичній крові та лімфоїдних органах. Захворюваність на ХЛЛ за оцінками різних авторів становить від 2,5 до 4,5 на 100 тис. населення на рік у осіб віком до 60 років. У людей віком старше 60 років захворюваність підвищується до 20 випадків на 100 тис. населення на рік. Чоловіки хворіють частіше за жінок у співвідношенні 2:1.
Основний критерії встановлення діагнозу В-ХЛЛ – це постійний абсолютний клоновий лімфоцитоз периферичної крові, не пов’язаний з іншими причинами. Кількість лімфоцитів становить >5 Г/л. Для діагностики обов’язковими є цитоморфологічний метод, імунофенотипування методом проточної цитометрії, цитогенетичне або молекулярно-біологічне дослідження. Імунофенотипування методом проточної цитометрії виявляє специфічні імунологічні маркери, характерні для пухлинних клітин у пацієнтів з В-ХЛЛ. Імунофенотипування - це аналітичний процес встановлення типу і ступеню експресії клітинами окремих маркерів, т.з. CD - «кластерів диференціювання» (мембранних і внутрішньоклітинних), характерних для певної лінії кровотворення. Проточна цитофлюориметрія – метод імунофенотипування клітинних суспензій. Підхід до імунофенотипування пухлинних клітин заснований на використанні стандартизованого покрокового алгоритму консорціума EuroFlow ™ з використанням 10-12 кольорових панелей антитіл, що дозволяє ідентифікувати і повністю охарактеризувати клонально розширені популяції патологічних клітин та зробити висновки про відповідність отриманого фенотипу певній патології згідно класифікації ВОЗ. Для моніторингу резистентного пулу пухлинних клітин (MRD) під час та після терапії, застосовуються спеціалізовані протоколи детекції малоклітинної популяції на тлі регенеруючого гемопоезу.

Показання для призначення

1. Контроль ефективності лікування. 2. Підтвердження реміссії та визначення глибини реміссії. 3. Виключення рецидиву захворювання. 

Маркер

Імунологічні маркери, характерні для  резистентного пулу пухлинних клітин у хворих на В-ХЛЛ  

Клінічна значущість

1.Підтвердження реміссії та визначення глибини реміссії. 2. Виключення рецидиву захворювання. 


Склад показників:

Цитоморфологічне дослідження

Метод: Мікроскопічний
Діапазон вимірювань: до 100

Оцінка резидуального пулу пухлинних клітин при В-ХЛЛ (проточна цитометрія)

Метод: Проточна цитофлюориметрія
Діапазон вимірювань: до 100

Правила підготовки пацієнта

аспірат кісткового мозку

Примітки:Спеціальної підготовки не потрібно.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

аспірат кісткового мозку

Біоматеріал для дослідження: КМ/скло/ЕДТА. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2,0 мл та цитологічні препарати (скельця) 3-10 шт. ПреА обробка перед транспортуванням: пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 10 градусів, 24 год. Коментар: обов'язкова наявність спецнаправлення.

Інтерпретація:

  • Висновки для цитологічного дослідження та імунофенотипування методом проточної цитометрії складають згідно із класифікацією ВООЗ 2017 року. Результат досліджень необхідно оцінювати з урахуванням клінічних, інструментальних та інших лабораторних даних.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому