гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Кандидоз, Candida albicans, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.

clock icon Термін виконання: 72 год.
360 грн

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Кандидоз - грибкове захворювання, переважно уражає шкіру та слизові оболонки, рідше внутрішні органи.
Розрізняють кандидоз дихальної, травної, сечостатевої систем.
При різкому ослабленні імунітету може розвиватися генералізований кандидоз (кандидозний сепсис).
Сечостатевий кандидоз у чоловіків проявляється запаленням статевого члена, можливі кандидозний уретрит і цистит.
У жінок розвивається ураження зовнішніх статевих органів і піхви. Без своєчасного лікування кандидоз приймає хронічний рецидивуючий перебіг.
Збудник кандидозу - дріжджоподібні гриби роду Candida, які налічують 150 різних видів грибів і є умовно-патогенними мікроорганізмами.
Найбільш поширеним видом, який призводить до ураження різних органів, є Candida albicans.
Урогенітальний кандидоз викликається дріжджоподібними грибками роду Candida, представниками нормальної мікрофлори слизових оболонок статевих органів.
Розвиток кандидозу відбувається в результаті інтенсивного розмноження грибків Candida і порушення ними природного балансу середовища сечостатевого тракту. Розвитку кандидозу в чималому ступені сприяє загальне зниження опірності організму.

Показання для призначення

1. Ураження шкіри і слизових під час антибіотикотерапії.
2. Гострі та хронічні стоматити.
3. Вагініти, вульвовагиніти з характерними клінічними ознаками

Маркер

Маркер наявності збудника Candida albicans в біоматеріалі, який досліджується.

Клінічна значущість

Діагностика грибкових інфекцій.

Склад показників:

Кандидоз, Candida albicans, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі
Діапазон вимірювань: не застосовується

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                  

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) не менш, ніж за 24 години. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 24 години після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

сеча

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем).Примітки:Для дослідження відбирають першу порцію ранкової сечі в кількості 15-25 мл. Рекомендовано використовувати стерильний контейнер 60 мл, Vacuette 9,5 мл без консерванту: з контейнера із сечею відібрати необхідний об'єм у вакуумну пробірку Vacuette без консерванту за допомогою спеціального тримача для перенесення сечі, який входить в комплект. Допускається дослідження першої порції сечі, отриманої через 3 і більше годин після попереднього сечовипускання. Для жінок: не слід проводити збір сечі під час менструації. Послугу «Взяття біологічного матеріалу», що передбачає вакуумні контейнери VACUETTE, для збереження властивостей біоматеріалу та дотримання стандарту виконання дослідження можна заздалегідь придбати у відділеннях ДІЛА або її потрібно буде оплатити під час реєстрації замовлення.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.

інший тип матеріалу

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем).

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

сеча

Біоматеріал для дослідження: Сеча ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена
 • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат - в біологічному матеріалі виявлена ДНК Candida albicans
 • Негативний результат - в біологічному матеріалі ДНК Candida albicans не виявлена.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому