гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Герпес, Varicella Zoster, антитіла до типу 3 IgМ

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Вірус герпесу людини 3 типу (ВГЛ-3, Varicella Zoster Virus) викликає у людини два захворювання: вітряну віспу та оперізуючий лишай (herpes zoster, оперізуючий герпес). Вітряна віспа розвивається, коли вірус вперше потрапляє в організм людини. Зазвичай це трапляється в дитинстві (тому вітрянка традиційно вважається дитячою хворобою). При цьому у дорослих захворювання протікає важче, ніж у дітей. Зараження відбувається при контакті з хворою людиною: вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає близько 2 тижнів (від 10 до 21 дня). Перші симптоми хвороби: підвищена температура і загальне нездужання. Через 1-2 дні з'являється висип. Незабаром пухирці підсихають, покриваються корочками і через 2 тижні зникають, частіше за все не залишаючи рубців. Після перенесеної інфекції у людини розвивається довічний імунітет, на вітряну віспу не хворіють вдруге. Після того як людина перехворіла на вітряну віспу і видужала, вірус зазвичай не гине. Він переходить в приховане стан і зберігається в нейронах. Пізніше під дією стресу, при зниженні імунітету або при різкому охолодженні вірус може активізуватися та призводити до появи такого захворювання як оперізуючий лишай (herpes zoster, оперізуючий герпес). У перші дні оперізуючого лишаю пацієнт відчуває загальну слабкість, у нього підвищується температура. В тулубі або рідше на обличчі виникає сильний біль (поколювання, свербіж, подразнення). Через 1-3 дні на цих місцях з'являється висип, причому з одного боку тіла. Больові відчуття (невралгія) зберігаються і після її зникнення, протягом місяця. Обидва захворювання, як правило, діагностуються за зовнішніми ознаками. Проте в нетипових випадках потрібна лабораторна діагностика (зокрема, визначення IgM/ IgG).

Показання для призначення

¦ При типових симптомах вітряної віспи:
- висип по всьому тілу, одночасно присутні цятки і папули різної величини
- помірний свербіж
- температура, головний біль, слабкість
¦ При типових симптомах оперізуючого лишаю:
- пекучий локалізований біль в місцях появи висипу
- висип на одній стороні тулуба
- температура, загальна інтоксикація
¦ При нетипових симптомах оперізуючого лишаю:
- відсутність висипу при наявності інших ознак захворювання
- різні неврологічні порушення (параліч лицьового нерву, запаморочення, глухота, мозочкова атаксія та ін.).

Маркер

Серологічний маркер імунної пам'яті до вірусу Varicella Zoster

Клінічна значущість

Антитіла IgM до вірусу з'являються протягом 5 днів після появи висипки, досягають піку до 2-3 тижня і зникають через кілька тижнів або місяців. У деяких випадках IgM антитіла можуть персистувати в крові аж до 12 місяців після перенесеної інфекції. Виявлення специфічних IgM антитіл свідчить про первинну інфекцію. Первинна інфекція підтверджується також сероконверсією (появою специфічних антитіл при їх первинній відсутності).

Склад показників:

Герпес, Varicella Zoster, антитіла до типу 3 IgМ

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: не застосовується
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
< 9,0
<9.0 - негативний
9.0 - 11.0 - сумнівний
>11.0 - позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерпретація:

  • 9-11 Од/мл – сумнівний
    > 11 Од/мл – позитивний
  • < 9 Од/мл – негативний
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому