Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Хламідіоз, Chlamydia trachomatis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.

clock icon Термін виконання: 72 год.
760 грн

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Хламідіоз – це найбільш розповсюджена інфекція, що передається половим шляхом. ЇЇ збудником є  бактерія Chlamydia trachomatis.  
Хламідійна інфекція часто (>50%) перебігає безсимптомно, однак симптоми можуть включати нетиові виділення з уретри і піхви. Навіть за відсутності симптомів Chlamydia trachomatis пошкоджує тканини організму, зокрема маткові труби, може призводити до формування злук та безпліддя. Chlamydia trachomatis може вражати суглоби, коньюнктиву.
При відсутності лікування хламідійна інфекція здатна привести до серйозних розладів здоров'я, включаючи жіноче безпліддя внаслідок непрохідності маткових труб. Крім того, вона підвищує ризик зараження ВІЧ-інфекціями.

Показання для призначення

• Симптоми уретриту, цервіциту, запалення органів малого тазу;
• Контроль ефективності терапії (не раніше ніж через 21 день після прийому антибактеріальних препаратів).
• Обстеження за відсутності симптомів - профілактичне обстеження на ІПСШ (необхідне тому що >50% осіб мають безсимптомний перебіг хламідіозу).
• В комплексі обстеження пари з безпліддям.
• Екстрагенітальне ураження Chlamydia trachomatis (коньюнктивіт, артрит, тощо).

Маркер

Маркер наявності збудника інфекції Chlamydia trachomatis в біоматеріалі, який досліджується.

Клінічна значущість

Є методом вибору для діагностики та скринінгу хламідійної інфекції нижніх відділів урогенітального тракту.

Склад показників:

Хламідіоз, Chlamydia trachomatis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                  

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) не менш, ніж за 24 години. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 24 години після будь-яких місцевих процедур (огляд гінеколога, вагінальне УЗД, кольпоскопія, застосування свічок, сперміцидів, кремів, мазей, спринцювання, тампонів та ін.)Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

секрет простати

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).

сеча

Важливо:Біоматеріал приймається тільки в спеціальному контейнері. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).Примітки:Здавати першу порцію ранкової сечі або першу порцію сечі, отриманої через 3 і більше годин після попереднього сечовипускання. Перед збором сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. 25 мл першої порції сечі зібрати в стерильний контейнер об'ємом 60 мл. З контейнера із сечею відібрати необхідний об'єм у вакуумну пробірку Vacuette за допомогою тримача для перенесення сечі, який входить в комплект.Для жінок: не проводити збір сечі під час менструації. Послугу «Взяття біологічного матеріалу», що передбачає вакуумні контейнери VACUETTE, для збереження властивостей біоматеріалу та дотримання стандарту виконання дослідження можна заздалегідь придбати у відділеннях ДІЛА або її потрібно буде оплатити під час реєстрації замовлення.

еякулят

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Перелік відділень, доступних для прийому/взяття біоматеріалу за телефоном 0 800 217 887Примітки:Перед збором еякуляту обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.

суглобова рідина

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

мазок із ока

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

зішкріб із ротоглотки

Біоматеріал для дослідження: Зішкріб із ротоглотки. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

секрет простати

Біоматеріал для дослідження: Секрет простати (секрет передміхурової залози). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 1 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

сеча

Біоматеріал для дослідження: Сеча ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

аноректальний мазок

Біоматеріал для дослідження: Аноректальний мазок. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

еякулят

Біоматеріал для дослідження: Еякулят. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 0,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

суглобова рідина

Біоматеріал для дослідження: Синовіальна рідина. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 0,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена
 • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат: Хламідіоз, викликаний Chl.trachomatis.
 • Негативні значення: Chl.trachomatis не розпізнається (відсутність інфікування).
  Примітка: При отриманні негативного результату необхідно враховувати залежність якості результату від дотримання правил підготовки пацієнта і правильності забору матеріалу.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому